X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 12.09.2019 р. № 131/К/26-15-13-06-12-ІПК

Головне управління ДПС у м. Києві, як правонаступник Головного управління ДФС у м. Києві, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), розглянуло заяву щодо застосування окремих норм податкового законодавствата в межах компетенції повідомляє.

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV ПКУ, відповідно до пп. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 якого платниками податку є фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерелом їх походження з України, так і іноземні доходи.

Доходи, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначено ст. 165 ПКУ.

Звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 ПКУ (п.п. 1.7 п. 16і підрозділу 10 розділу XX ПКУ).

Водночас перелік доходів, які включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначено п. 164.2 ст. 164 ПКУ.

Відповідно до п. 167.1 ст. 167 ПКУ ставка податку становить 18 відс. бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) платнику (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 - 167.5 цієї статті).

Також вказані доходи, є об’єктом оподаткування військовим збором (п.п. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).

Ставка військового збору становить 1,5 відс. об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ (п.п. 1.3 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ.

Відповідно до ст. З ПКУ, якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені ПКУ, застосовуються правила міжнародного договору.

Угода між Кабінетом Міністрів України і Урядом Королівства Данія про технічне і фінансове співробітництво, ратифікована Верховною Радою України 18.04.2007 (Закон України № 948-V), є чинною з 03.07.2007.

Відповідно до п. 17 ст. З «Персонал» Угоди «українська сторона забезпечує звільнення іноземного Персоналу та його подружжя й осіб, що знаходяться на його утриманні, від:

a) податку на прибуток з громадян та від інших прямих податків чи платежів, включаючи виплати до національних соціальних фондів, із заробітку, що сплачується їм Датською стороною за їх послуги в Україні в рамках цієї Угоди;

b) обов’язку подавати на розгляд українським органам влади будь-які податкові чи фінансові декларації, що вимагаються від громадян України чи іноземців, які проживають в Україні з зазначеного вище заробітку».

При цьому, у розумінні п. 1 ст. З Угоди поняття «персонал» означає експертів (осіб), найнятих компетентним органом Датської сторони-Міністерством закордонних справ Данії (п. 4 ст. 1 Угоди) чи Виконавчим Органом (п. 1 ст. 2 Угоди),які надають послуги з технічної допомоги за зверненнями Української сторони в рамках Угоди.

Таким чином, на особу, яка у розумінні Угоди є «іноземним Персоналом», поширюються зазначені вище положення Угоди щодо звільнення від оподаткування та подання податкової звітності в Україні.

Водночас, оскільки у Вашому зверненні вказано, що Ви є співробітницею Міністерства закордонних справ Данії, яке впроваджує проект технічної допомоги «Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу в Україні» в рамках Угоди, то звертаємо увагу, що відповідно до п. 2 ст. 4 «Зобов’язання сторін» Угоди «специфічні умови та процедури, зокрема фінансові та інші зобов'язання двох сторін, щодо окремих проектів, програм та іншої спільної діяльності відповідно до цієї Угоди визначаються в кожному випадку сторонами в спеціальній угоді, які укладатимуться шляхом обміну листами, з точним посиланням на цю Угоду».

Крім того, згідно п. 4 ст. З Угоди компетентним органом, який уповноважений представляти Українську сторону, є „Міністерство економіки України”.

Також вважаємо за доцільне поінформувати, що згідно з Порядком залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 № 153, підставою для акредитації виконавців, а також реалізації права на одержання відповідних пільг, привілеїв, імунітетів, передбачених законодавством та міжнародними договорами України є державна реєстрація проектів (програм) міжнародної технічної допомоги.

З метою уникнення неоднозначного тлумачення норм податкового законодавства у частині оподаткування доходів фізичних осіб, кожний конкретний випадок виникнення податкових відносин слід розглядати з урахуванням документів (матеріалів), які стосуються порушених питань.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.