Державна податкова служба України з урахуванням пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 682-р «Питання Державної податкової служби» на Товариства щодо рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що набуло права користування ділянками надр для видобування вуглеводнів на підставі спеціального дозволу на користування надрами (далі - Дозвіл), державна експертиза запасів корисних копалин якої затверджена протоколом Державної комісії по запасах корисних копалин від 14.04.2011 (далі - Експертиза).
Товариство, посилаючись на виконання ним вимог п. 252.24 ст. 252 Кодексу, щодо реалізації видобутих обсягів природного газу суб’єкту ринку природного газу, на якого покладено спеціальні обов’язки щодо формування ресурсу природного газу для побутових споживачів та виробників теплової енергії, просить підтвердити його право на обчислення сум Рентної плати із застосуванням коригуючих коефіцієнтів, передбачених п. 252.22 ст. 252 Кодексу, у розмірі 0,88 та 0,96.
Процедура Експертизи включає, зокрема, затвердження розроблених самостійно надрокористувачем або на його замовлення кондицій на мінеральну сировину для визначеної у Дозволі ділянки надр, як параметрів, що визначають сукупність вимог до якості і кількості корисних копалин, гірничо-геологічних та інших умов розробки родовища (далі - Кондиції), з дотриманням вимог Положення про порядок розробки та обґрунтування кондицій на мінеральну сировину для підрахунку запасів корисних копалин у надрах, затвердженого наказом Державної комісії України по запасах корисних копалин від 07.12.2005 № 300, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.01.2006 за № 65/11939.
Оскільки процедура ціноутворення для постачання природного газу, у тому числі для населення, а також розмір ставок Рентної плати з 2011 року суттєво змінилися, то техніко-технологічні та фінансово-економічні кондиції на мінеральну сировину, наданої у користування Товариству ділянки надр, затверджені Експертизою у 2011 році, які впливають на Кондиції, що використовуються для обчислення розрахункових показників геологічно-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр, і таким чином в інших умовах господарювання, не відповідає поточним реаліям, у зв’язку з чим право на застосування Товариством коригуючих коефіцієнтів не може бути обґрунтована.
З огляду на викладене, Товариству з метою коректного визначення фінансово-економічних кондицій, які застосовуються для обчислення податкових зобов’язань з Рентної плати необхідно уточнити та затвердити всі параметри Кондицій, у тому числі за процедурою повторної Експертизи запасів корисних копалин ділянки надр.
Податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |