Офісом великих платників податків Державної фіскальної служби розглянуто лист щодо оподаткування відшкодованих витрат та керуючись ст.5.2 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та
доповненнями (далі - Кодекс) повідомляє.
За інформацією, наведеною у листі, між товариством та нерезидентом укладено договір постачання імпортного товару. Зазначеним договором, зокрема, передбачено, що постачальник відшкодовує покупцю витрати на сертифікацію поставленого товару.
Згідно з пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
Кодексом не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на суму витрат та суму отриманого відшкодування витрат на сертифікацію товару, на курсові різниці, що виникають при перерахунку суми відшкодування витрат на сертифікацію отриманої в іноземній валюті, у національну валюту. Такі операції відображаються відповідно до правил бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату.
Згідно з пп. 185.1 ст.185 Кодексу об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з, зокрема, постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.
Отже, відшкодування витрат із сертифікації товару це послуга, яка є об'єктом оподаткування ПДВ відповідно до пункту 185.1 статті 185 Кодексу.
При отриманні відшкодування понесених витрат на сертифікацію товару, товариство згідно з пунктом 201.1 статті 201 Кодексу повинно скласти податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений Кодексом термін.
При необхідності визначення коду послуги згідно ДКПП, враховуючи лист Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 11.05.2017 N«3411-08/15258-03, платник податку може звернутися до ДП «Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем», яке є розробником ДКПП, з адресою: 79008, м. Львів, вул. Кривоноса,6.
Що стосується віднесення відшкодування витрат із сертифікації товару до контрольованих операцій, слід зазначити наступне.
Відповідно до пп. 39.2.1.1 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу контрольованими операціями є господарські операції, що можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, а саме:
а) господарські операції, що здійснюються з пов'язаними особами -нерезидентами, в тому числі у випадках, визначених пп. 30.2.1.5 пп 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу:
6) зовнішньоекономічні господарські операції з продажу та/або придбання товарів та/або послуг через комісіонерів-нерезидентів;
в) господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, зареєстрованими у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до пп. 39.2.1.2 пп. 39.2. 1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу, або які є резидентами цих держав;
г) господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами, держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи.
Згідно з пп. 39.2.1.4 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу господарською операцією для цілей трансфертного ціноутворення є всі види операцій, договорів або домовленостей, документально підтверджених або непідтверджених, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, зокрема, але не виключно:
операції з товарами, такими як сировина, готова продукція тощо;
операції з придбання (продажу) послуг;
операції з нематеріальними активами, такими як роялті, ліцензії, плата за використання патентів, товарних знаків, ноу-хау тощо, а також з будь-якими Іншими об'єктами інтелектуальної власності;
фінансові операції, включаючи лізинг, участь в інвестиціях, кредитах, комісії за гарантію тощо;
операції з купівлі чи продажу корпоративних прав, акцій або інших інвестицій, купівлі чи продажу довгострокових матеріальних і нематеріальних активів.
Відповідно до пп. 39,2.1.7 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 господарські операції, передбачені підпунктами 39.2.1.1 - 39.2.1.3 і 39.2.1.5 пп. 39.2.1 цього пункту, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:
• річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 150 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
• обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.
Наданої в запиті інформації недостатньо для всебічного аналізу обставин здійснення господарської операції га надання обгрунтованої відповіді щодо визнання або не визнання операції з відшкодування витрат із сертифікації товару контрольованою відповідно до ст. 39 Кодексу.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |