X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЧЕРНIГIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.09.2019 р. № 299/ІПК/10/25-01-04-03-07

Головне управління ДПС у Чернігівській області розглянуло лист Підприємства стосовно нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що зареєстроване як юридична особа та здійснює сільськогосподарську діяльність, є платником єдиного податку четвертої групи.

Підприємство без надання підтверджуючих документів запитує:

чи повинне Підприємство нараховувати та сплачувати Податок за об’єкти нерухомості:

їдальню, яка після оформлення права власності поставлена на ремонт та не використовується, та будівлю для зберігання легкових автомобілів, яка використовується для зберігання запасних частин, посівного матеріалу;

які документи потрібно надавати, що підтверджують відповідне використання будівель.

До платників Податку належать юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (пп. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу).

Об’єктом оподаткування Податком є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (пп. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Кодексу).

Не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне під земельної ділянки, будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000 (далі - Класифікатор, ДК БС), та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку (п.п. «ж» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу)

Відповідно до Класифікатора, у цілях забезпечення однозначного віднесення об’єктів класифікації до певних кваліфікаційних угруповань, полегшення та зручності використання ДК БС у практичній діяльності, на рівні класів в ДК БС до класифікаційних угруповань додаються пояснення, що за будівлі та споруди включає чи не включає конкретний клас.

Так, клас «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) включає будівлі для використання в сільськогосподарській діяльності, наприклад, корівники, стайні, свинарники, кошари, кінні заводи, собачі розплідники, птахофабрики, зерносховища, склади та надвірні будівлі, підвали, винокурні, винні ємності, теплиці, сільськогосподарські силоси тощо.

Визначення приналежності будівлі до того чи іншого класу проводиться на підставі документів, що підтверджують їх право власності з урахуванням класифікаційних ознак та функціонального призначення такого об’єкта нерухомості згідно з Класифікатором.

Оскільки в пп.«ж» пп.266.2.2 ст.266 Кодексу вказано, що саме будівлі, які мають код 1271 згідно з Класифікатором не є об’єктом оподаткування Податком, то будівлі, які мають інший код, ніж 1271, але використовуються у сільськогосподарській діяльності, оподатковуються на загальних підставах.

Крім того, з метою упередження помилкового визначення податкових зобов’язань з Податку на 2019 рік вважаємо за доцільне запропонувати Підприємству отримати експертний висновок Державного науково-дослідного інституту автоматизованих систем у будівництві Мінрегіону (як органу, уповноваженого на ведення Класифікатора) щодо приналежності інвентарно описаних об’єктів нерухомості до певного класу будівель за Класифікатором та включити отриману класифікацію до записів реєстру майнових прав.

Водночас повідомляємо, що норми Кодексу не містять окремих правил оподаткування об’єктів нерухомості в залежності від їх використання.

Підтвердження державою фактів припинення/набуття речових прав на нерухоме майно забезпечується шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на підставі поданих документів (ст. 2 Закону України від 01.07.2004 р. № 1952-ІV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»).

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таї у консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).