Державна податкова служба України з урахуванням пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682-р «Питання Державної податкової служби» на звернення Товариства щодо плати за землю (далі - Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало про реєстрацію права оренди земельної ділянки без переукладання чинного договору оренди землі від 24.09.2007 (далі - Договір), п. 2.3 якого визначено нормативну грошову оцінку (далі - Оцінка) земельної ділянки за відомостями витягу з технічної документації про Оцінку від 04.07.2006 № 94С ТС (далі - Витяг) у розмірі 2 623 3561,72 гривень.
Товариство, посилаючись на новий Витяг, виконаний Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській області на підставі рішення Одеської міської ради від 29.06.2016 № 756-VII «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси» (далі - Рішення), яким введено в дії з 01.01.2017 нову Оцінку, просить роз’яснити правомірність застосування нопої Оцінки у розмірі 2 470 055,36 грн, відомості про яку не внесені до Договору, а також щодо порядку застосування коефіцієнта індексації для обчислення податкових зобов’язань з Плати за 2019 рік.
Оцінка є базою оподаткування Платою, а розміром Плати є відсоткова ставка, визначена Договором - 10 відс. від Оцінки.
Порядок обчислення Плати не залежить від фіксування у Договорі факту зміни Оцінки, яка є обов’язковою для застосування.
Пунктом 286.2 ст. 286 Кодексу визначено, що у разі затвердження нової Оцінки, до контролюючих органів разом з податковою декларацією з плати за землю надається довідка (витяг) про розмір Оцінки.
Таким чином, введена у встановленому порядку в дію з 01.01.2017 нова Оцінка має застосовуватися Товариством при обчисленні податкових зобов’язань з Плати, незалежно від того, чи внесені до Договору зміни щодо нової Оцінки.
Така позиція викладена у рішенні Господарського суду Одеської області від 14.05.2019 (у справі № 916/158/19).
Ведення Державного земельного кадастру України (далі - Кадастр), у тому числі внесення відомостей до Кадастру щодо конкретних ділянок та надання таких відомостей, забезпечують державні кадастрові реєстратори, до повноважень яких, зокрема, належить перевірка відповідності поданих документів вимогам законодавства (ст. 9 Закону України «Про Державний земельний кадастр»).
З огляду на викладене Товариству необхідно звернутися до державного кадастрового реєстратора із запитом про підстави внесення змін до відомостей про Оцінку орендованої земельної ділянки, а також строк правомірною використання відомостей, отриманих у відповідному витягу з Кадастру.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |