X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ХАРКIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.09.2019 р. № 45/ІПК/20-40-32-05-07

Головне управління ДПС у Харківській області (далі - ГУ ДПС у Харківській області), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі-ПКУ), розглянуло лист [...] щодо отримання податкової консультації та повідомляє наступне.

У своєму зверненні підприємство зазначає про те, що воно було зареєстровано платником акцизного податку з 01.04.2016 року по 15.02.2017 року.

На момент анулювання реєстрації у підприємства згідно даних Системи електронного адміністрування пального (далі СЕАРП) лічились залишки пального, які відповідали фактичним залишкам.

Фактично залишки пального були використані на власні потреби підприємства у періоді коли підприємство вже не було платником акцизного податку з реалізації пального.

У зв’язку з вищевикладеним підприємство просить надати роз’яснення щодо практичних аспектів застосування правових норм з приводу списания залишків палива в СЕАРП та надати обґрунтовану інформацію щодо перереєстрації платником акцизного податку з реалізації пального.

У періоді коли Підприємство було платником акцизного податку реалізації пального, порядок роботи системи електронного адміністрування реалізації пального, (далі по тексту СЕАРП) був затверджений Постановою КМУ №113 від 24.02.2016. «Деякі питання електронного адміністрування реалізації пального».

Анулювання реєстрації платника акцизного податку з реалізації пального здійснювалось відповідно п. 13 Порядку роботи система електронного адміністрування реалізації пального( далі по тексту Порядок № 113).

У даному Порядку № 113 не зазначено, що анулювання реєстрації платника акцизного податку проводиться за умови, що в СЕАРП значення показників обсягів залишків пального за всіма кодами товарної підкатегорії УКТЗЕД, що обліковуються за таким платником, дорівнюють нулю.

Таким чином, якщо станом на дату анулювання реєстрації платником акцизного податку згідно даних СЕАРП та даних бухгалтерського обліку підприємства лічились однакові обсяги залишків пального, цей факт не є порушенням законодавства, яке діяло на момент анулюван (15.02.2017р.).

В СЕАРП не має технічної можливості списати обсяги залишків пального на власні потреби, коли підприємство вже не є платником акцизного податку з реалізації пального.    

Якщо у підприємства виникне необхідність знову зареєструватись платником акцизного податку відповідно до пп.212.1.15. п.212.1 ст. 212 ПКУ, то повідомляємо що з 01.07.2019 діє новий Порядок електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженй Постановою КМУ від 24.04.2019 № 408 «Деякі питання електронного  адміністрування реалізації пального та спирту етилового». ( далі по тексту Порядок № 408).

Відповідно до п.п. 212.3.4 п.212.3 ст.212 ПКУ та п.6. порядку № 408 Реєстрація платника акцизного податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочих дні до початку ввезення на митну територію України або до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів (далі по тексту заява 1-АКПС), форма якої затверджена Наказом Міністерства фінансів України № 262 від 19.06.2019року.

На підставі заяви 1-АКПС, що подається для реєстрації особи, як платника акцизного податку, здійснюється одночасно реєстрація акцизних складів такого платника.    

У разі введення в експлуатацію нових акцизних складів після реєстрації особи як платника акцизного податку платник акцизного податку - розпорядник акцизного складу подає заяву з відміткою про реєстрації з акцизного складу.

Заява складається та подається до контролюючого органу за основним місцем обліку особи як платника податків з використанням засобів електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та електронних довірчих послуг.

На заяву накладається кваліфікований електронний підпис керівника юридичної особи або уповноваженої особи, фізичної особи - підприємця або її представника.

Також зазначаємо, що в Системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового при новій реєстрації платником акцизного податку обсяги залишків пального будуть нульовими.