Головне управління ДПС у Донецькій області (далі - ГУ ДПС), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України, розглянуло звернення на отримання індивідуальної податкової консультації щодо оподаткування доходів у вигляді спадщини, отриманої фізичною особою, яка має податкову адресу (місцезнаходження) на території БЕЗ «Крим», від члена сім'ї другого ступеня споріднення, і повідомляє таке.
Відповідно до п. 26 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України (далі - Кодекс) передбачено, що на період дії Закону України від 15 квітня 2014 року № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» Кодекс застосовується з урахуванням особливостей, визначених Законом України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» (далі - Закон № 1636).
Пунктом 5.3 ст. 5 Закону № 1636 передбачено, що фізична особа, яка має податкову адресу (місце проживання), юридична особа (відокремлений підрозділ), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на території БЕЗ «Крим», прирівнюються з метою оподаткування до нерезидента.
Згідно з пп. 163.2.1 п. 163.2 ст. 163 Кодексу об'єктом оподаткування нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні, до якого включається дохід у вигляді вартості спадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з розділом IV Кодексу (пп. 164.2.10 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).
Порядок оподаткування доходів, отриманих нерезидентами, регулюється п. 170.10 ст. 170 розділу IV Кодексу, яким встановлено, що доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами цього розділу для нерезидентів).
Відповідно до пп. 174.2.3 п. 174.2 ст. 174 Кодексу для будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавдя-резидента, застосовується ставка 18 відс., визначена п. 167.1 ст. 167 Кодексу.
Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину (п. 174.3 ст. 174 Кодексу).
Крім того, згідно з пп. 1.1 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу платниками військового збору є особи, зазначені в п. 162.1 ст. 162 Кодексу, зокрема, фізичні особи - нерезиденти.
Підпунктом 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу визначено, цо об'єктом оподаткування збором є доходи, передбачені ст. 163 Кодексу, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Відповідно до пп. 1.3 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу ставка зберу становить 1,5 відс. від об'єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу XX Кодексу.
Враховуючи викладене, дохід у вигляді вартості успадкованого майна, отриманий фізичною особою, яка зареєстрована та проживає на території ВЕЗ «Крим», від фізичної особи - резидента, незалежно від ступеня їх споріднення, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс. та військовим збором (1,5 відсотка).
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платник ом податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |