Державна податкова служба України, відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення Підприємства па отримання індивідуальної податкової консультації щодо застосування норм Закону України від 19 грудня 1995 року №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі - Закон №481), і в межах компетенції, повідомляє.
Підприємство імпортує реагенти німецького виробництва, в тому числі позиції, які за кодом УКТ ЗЕД відносяться до підакцизних (гептан, гекса з, метанол, 2,2,4-триметилпентан (ізооктан) та інші).
Підприємство імпорту 2, зберігає на своєму складі та реалізує зазначені реагенти виключно в оригінальній споживчій тарі ємністю до 5 літрів.
Питання
Чи необхідно Підприємству сплатити акцизний податок на пальне та оформлювати відповідну ліцензію на зберігання пального?
У випадку, ввезення суб’єктом господарювання пального на митну територію України, такий суб’єкт відповідно до п.п. 212.1.2 п. 212.1 ст. 212 Кодексу є платником акцизного податку та згідно з п.п. 222.2.1 п. 222.2 ст. 222 Кодексу сплачує акцизний податок до або в день подання митної декларації.
При реалізації пального на митній території України слід враховувати, по з 01.07.2019 змінено визначення терміну «реалізація пального», яке розповсюджено також і на спирт етиловий, відповідно до якого не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) та митній території України пального у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками (п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст 14 Кодексу).
Наслідком зміни визначення терміну «реалізація пального» є зміна кола платників акцизного податку з реалізації пального.
Платником акцизного податку є, зокрема:
особа - суб’єкт господарювання, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України (п.п. 212.1.2 п. 212.1 ст. 212 Кодексу);
особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), я» а реалізує пальне або спирт етиловий (п.п. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу).
Отже, при ввезенні з 01 липня 2019 року на митну територію України пального виключно у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно) виникає зобов’язання сплати акцизного податку, а при подальшій його реалізації у такій тарі, суб’єкт господарювання не здійснює операції з реалізації пального в розумінні п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, відповідно, не є платником акцизного податку з реалізації пального, у суб’єкта господарювання відсутній обов’язок складати акцизні накладні при здійсненні таких операцій.
Такий суб’єкт господарювання не є розпорядником акцизного складу і в нього не виникає зобов’язання реєструвати акцизні склади.
Враховуючи викладене, суб’єкти господарювання можуть здійснювали операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) на митній території України пального у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками, без отримання ліцензій відповідно до вимог Закону № 481.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платниксм податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |