X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 20.09.2019 р. № 341/6/99-00-04-02-06-15/ІПК

З урахуванням пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682-р «Питання Державної податкової служби України» Державна податкова служба України, відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм Закону України від 23.11.2018 № 2628-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі - Закон № 2628) і в межах компетенції повідомляє.

Товариство повідомило, що основним видом діяльності є вирощування сільськогосподарської продукції та її реалізація.

В своїй діяльності Товарисігво використовує власну і орендовану сільськогосподарську техніку та власні орендовані автотранспортні засоби для перевезення продукції.

Для заправки техніки на території Товариства розташовано склад паливно-мастильних матеріалів, на якому зберігаються бензин, дизельне паливо та мастила Товариство має 4 ємності для зберігання пального.

Основні технологічні процеси, пов’язані з використанням та зберіганням пального у Товаристві це прийом бензину та дизельного палива з транспортної автоцистерни до ємностей, зберігання бензину та дизельного палива, заправка транспорту паливом через паливороздавальні колонки.    

Товариством проводиться відповідна робота по оформленню відповідних документів для отримання ліцензії на зберігання пального. У зв’язку з цим Товариство запитує:

Який державний орган видає дозволи на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації машин, механізмів та яким нормативно-правовим актом передбачена його видача?    

Чи можливо замість дозволу на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації машин, механізмів для отримання ліцензії на зберігання пального надати Повідомлення про результати ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки та лист Держпраці про результати ідентифікації об’єкта підвищеної небезпеки?

Чи необхідно вносити до реєстраційних даних Товариства коди КВЕД, запропоновані в листі ГУ ДФС у Луганській області?

Чи може слугувати бухгалтерська довідка, яка містить інформацію про назву основного засобу, рік виготовлення , первинну вартість, суму зносу, балансову вартість - документом, що підтверджує право власності на зазначені ємності?    

Чи можна оформити ліцензії на зберігання пального по двом юридичним особам, склад ПММ яких розташовано на одній земельній ділянці та як документи будуть підтверджувати право користування земельною ділянкою для кожного з таких Товариств?

Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та Закону України від 19 грудня 1995 року №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон № 481), зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Зазначені зміни набрали чинності з 1 липня 2019 року.

Для отримання ліцензії на право зберігання пального разом із заявою, в якій зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір одержати ліцензію додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

- документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;

- акт вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об'єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;

- дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального.

Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.

Статтею 15 Закону № 481 встановлено необхідний перелік документів для отримання ліцензії.

Вимагати представлення інших документів, крім зазначених у цьому Законі, забороняється.

Заява про видачу ліцензії та визначені цим Законом документи подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом. У разі подання заяви про видачу ліцензії та доданих до неї документів особисто вони приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття заяви та документів і підписом особи, яка їх прийняла.

Отже, видача ліцензій на право зберігання пального можлива лише за умови надання всіх необхідних документів, які встановлені вимогами Закону №481.    

Керуючись нормами чинного законодавства України, суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання повинні провадити свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.    

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.