Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України і далі - Кодекс), на запит Товариства щодо справляння рентної плати за спеціальне водокористування (далі - Рентна плата) повідомляє.
Товариство поінформувало, що його структурні підрозділи видобувають підземну воду з підземних водоносних горизонтів на підставі спеціальних дозволів на спеціальне використання води із застосуванням трубчастих колодязів, - циліндричних гірничих виробок, у яких діаметр набагато менший за її довжину, що е основною ознакою такої гірничої виробки, як свердловина.
Водночас Товариство, посилаючись на норму абз. дванадцятого част. третьої ст. 48 Водного кодексу України (ладі - Водний кодекс), яка набрала чинності у червні 2017 року - через три місяці з дати опублікування Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру щодо спеціальною водокористування", щодо виключення із спеціального водокористування, яке здійснюється у тому числі і юридичними особами, діяльності із забору та/або використання води в об’ємі до 5 кубічних метрів на добу, висловило точку зору, про не приналежність його структурних підрозділів до спеціальних водокористувачів та платників Рентної плати.
Спеціальне водокористування - забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв. Водокористувачами можуть бути підприємства, установи, організації і громадяни України (ст. 42 Водного кодексу).
При цьому норма абзацу дванадцятого част. третьої ст. 48 Водного кодексу, поширюється на водокористувача, а не окремий водозабір - споруду або пристрій для забору води з водного об’єкта.
Таким чином Товариство, як юридична особа - водокористувач, за видобуті обсяги підземних вод, повинно сплачувати Рентну плату в порядку визначеному ст. 255 Кодексу.
Разом з тим, керуючись п. 252.1 ст. 252 Кодексу, Товариство є платником рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин з об’єктом оподаткування - обсягом вилученої (добутої) з надр підземної води, яка не потребує первинної переробки (п. 252.3 ст. 252 Кодексу).
Відомості про об’єм видобутих підземних вод вносяться водокористувачами до автоматизованої системи обліку видобутих підземних вод у порядку, встановленому Мінприроди, відповідно до пункту 8 Порядку обліку артезіанських свердловин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2012 р. №963.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |
Коментар до цієї ІПК читайте у газеті "Все про бухгалтерський облік" № 89 за 2017 р. на стор. 21