X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 20.09.2019 р. № 324/10/08-01-32-04-11/ІПК

Головне управління ДПС у Запорізькій області відповідно до ст.52 Податкового кодексу України (далі ПКУ) розглянуло звернення Товариства на отримання індивідуальної податкової консультації та повідомляє наступне.

У своєму зверненні Товариство поінформувало, що під час проведення господарської діяльності укладено договори зберігання нафтопродуктів з рядом контрагентів.

Зберігання нафтопродуктів за цими договорами здійснюється на території Товариства.

Крім цього, деякими контрагентами, за укладеними договорами зберігання нафтопродуктів ініційовано процес укладення додаткових угод до вже існуючих договорів зберігання, згідно умов Товариство буде зобов’язано також під час зберігання за заявками контрагентів додавати до палива присадки, які покращують експлуатаційні властивості палив (наприклад мийні властивості, зміна кольору та інших властивостей палива тощо).

При цьому не виключається можлива зміна марки палива.

З урахуванням викладеного, Товариство цікавлять наступні питання:

1. Чи вважається виробництвом нафтопродуктів виготовлення товарних бензинів та товарного дизельного палива методом змішування компонента бензину моторного або компонента дизельного палива з додатками (присадками), які покращують експлуатаційні властивості палив (наприклад мийні властивості, зміна кольору та інші властивості тощо)?

2. Чи буде Товариство вважатися виробником нафтопродуктів при здійсненні операцій зі змішування товарних бензинів та товарного дизельного пального методом змішування компонента бензину моторного або компонента дизельного палива з додатками (присадками), які покращують експлуатаційні властивості палив, які знаходяться на зберіганні у Товариства згідно договорів зберігання?

Якщо так, то чи необхідно буде в такому випадку Товариству зареєструватися платником акцизного податку?

У своєму листі Товариство також посилається на роз’яснення Міненерговугілля та певних норм Митного Кодексу України, а саме:

згідно з п. 4 ч. 6 ст. 40 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VІ, зі змінами та доповненнями (далі - МКУ), незалежно від положень ст. 40 МКУ не відповідають критерію достатньої переробки змішування товарів, які походять з різних країн, якщо характеристики кінцевої продукції суттєво не відрізняються від характеристик товарів, що змішуються.

Відповідно до висновку Міненерговугілля введення в товарні бензини та дизельне паливо присадок, які покращують експлуатаційні властивості палив (наприклад, мийні властивості, зміна кольору тощо), якщо при цьому не змінюється марка нафтопродуктів, не може визначатись як виробництво, а змішування компоненту автомобільного бензину та компоненту дизельного палива, які не є товарною продукцією, з додатками (присадками), внаслідок чого отримують товарні бензини та товарне дизельне пальне, які повинні
відповідати діючим в Україні нормативно-технічним документам, вважається виробництвом.

В той же час, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, в т.ч. із акцизного податку регулюються Податковим кодексом України.

Відповідно до пп. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ), платниками акцизного податку є особи, які виробляють підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини.

Об'єктом оподаткування є, зокрема, операції з реалізації виробленних в Україні підакцизних товарів (продукції), реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції) з метою власного споживання, промислової переробки, своїм працівникам, а також здійснення внесків підакцизними товарами (продукцією) до статутного капіталу (пп. 213.1.1, 213.1.2 п. 213.1 ст. 213 ПКУ).

Відповідно до п. 215.1 ст. 215 ПКУ нафтопродукти належать до підакцизних товарів, зокрема, пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 ПКУ визначено перелік підакцизних нафтопродуктів за кодами товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД та ставки акцизного податку на них.

Відповідно до підпункту 14.1.28-1 ст. 14 ПКУ виробництво підакцизвих товарів (продукції) - технологічний процес, в тому числі змішування, здійснення якого внаслідок зміни форми, властивостей або складу сировини, напівфабрикатів або готової продукції призводить до отримання підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), надання таким товарам інших властивостей, що призводить або не призводить до збільшення обсягів таких товарів.

Пунктом 3 Інструкції з контролювання якості нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 04.06.2007 № 271/121, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 04.07.2007 за № 762/14029, визначено, що марка нафтопродуктів - нафтопродукт, назва, умовне позначення, склад та властивості якого регламентовано стандартами і технічними умовами.

При виробництві товарних нафтопродуктів методом змішування компонента автомобільного бензину та компонента дизельного палива з додатками (присадками) відповідно до Закону України від 05 червня 2014 року № 1315-VІІ "Про стандартизацію", зі змінами та доповненнями, та п. 1 наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 05.07.2004 № 130 "Про затвердження національних стандартів України, зміни до національного стандарту, національної зміни до міждержавного стандарту, поновлення чинності міждержавного стандарту та скасування нормативних документів" необхідно здійснювати процедуру постановки продукції на виробництво згідно з ДСТУ 4311:2004 "Система розроблення та постановки продукції на виробництво.

Продукція нафтопереробки та нафтохімії".

Після здійснення постановки продукції на виробництво необхідно проводити обов'язкову сертифікацію в цих нафтопродуктів у системі УкрСепро.

Отже, виготовлення товарних бензинів та товарного дизельного пального методом змішування компонента бензину моторного або компонента дизельного палива з додатками (присадками) є виробництвом, а тому їх оподаткування акцизним податком здійснюється на загальних підставах.

Відповідно до п.52.2 ст.52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.