X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 30.09.2019 р. № 455/6/99-00-04-02-05-15/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації Товариства стосовно віднесення хімічної речовини гексан до видів пального, перелічених в п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу (перше питання), а також віднесення ємності з гексаном об’ємом понад 200 куб. м., з урахуванням наведених у зверненні функціонального призначення та опису, до визначення «акцизний склад» в розумінні Кодексу (друге питання), та повідомляє таке.

Щодо віднесення хімічної речовини гексан до видів пального, перелічених в п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу
Речовина гексан з хімічною формулою C6H14, яка використовується Товариством в якості розчинника при екстракційному вилученню олії зі шроту, відноситься до ациклічних вуглеводнів насичених та згідно Закону України від 19 вересня 2013 року № 584-VII «Про Митний тариф України» (із змінами і доповненнями) належить до Групи 29 УКТЗЕД «Органічні хімічні сполуки» та їй відповідає код згідно Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД) 2901 10 00 90 - «інші ациклічні вуглеводні насичені».

Вказаний код УКТЗЕД віднесено до видів підакцизного пального, перелічених в п.п.215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.    

Щодо віднесення ємності з гексаном об’ємом понад 200 куб. м., яка є складовою екстракційного обладнання Товариства, з урахуванням, функціонального призначення та опису, наведеного у зверненні, до визначення «акцизний склад» в розумінні Кодексу

У зверненні Товариством повідомлено, що ним в рамках процесу з виробництва рослинної олії використовується спеціальне технологічне обладнання, - Екстрактор (Solvent Extraction Plant) виробництва компанії Chemical Construction International (P) Limited (Нью-Делі, Індія), - у якому для екстракційного вилучення олії зі шроту (побічного виробництва рослинної олії), олієвмісної рослинної речовини використовується розчинник гексан.

Маса насіння олійних культур після пресування подається в Екстрактор, який попередньо із Ємності заповнюється гексаном. Внаслідок інтенсивного перемішування відбувається видалення олії та інших цільових компонентів, після чого залишки шроту разом з гексаном видаляються з Екстрактора, а гексан після фільтрації застосовується повторно в наступних циклах виробництва за виключенням незначних втрат (менше 0,5%).

Гексан подається в Екстрактор з Ємності за допомогою циркуляційного насосу та за допомогою цього ж циркуляційного насосу повертається з Екстрактора назад у Ємність.

З 01.07.2019 набули чинності норми підпунктів 14.1.6, 14.1.61, 14.1.224 та 14.1.224-1 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, якими визначено поняття акцизних складів, акцизних складів пересувних та їх розпорядників.

Акцизний склад, зокрема - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального (п.п. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Відповідно до п.п. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу не є паливним акцизним складом:

а) приміщення відокремлених підрозділів розпорядника акцизного складу, які використовуються ним виключно для пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі маркованих марками акцизного податку горілки та лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акцизного складу, а також для здійснення оптової та/або роздрібної торгівлі відповідно до отриманої розпорядником акцизного складу ліцензії;

б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб’єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки' в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

в) приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб’єкт господарювання -| платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

г) паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої.

Виходячи із функціонального призначення та опису, наведених у зверненні, з Ємності для гексану вказана речовина подається до Екстрактору для участі у циклічних виробничих процесах з екстракційного; вилучення олії, а тому приміщення або територія, де розташована така Ємність, є акцизним складом.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.