X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 30.09.2019 р. № 454/ІПК/10/25-01-12-03-07

Головне управління ДФС у Чернігівській області розглянуло лист Товариства стосовно сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-УІ, зі змінами (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що відповідно до свого статуту, зареєстрованого у державного реєстратора, основний вид діяльності товариства Будівництво інших споруд (КВЕД 42.99) та є власником «комплексу нежитлових будівель».

Товариство запитує:

які саме об’єкти нерухомого майна, що належать товариству, мають враховуватися при декларуванні та сплаті Податку;

чи потрібно подавати податкову декларацію з податку на нерухоме майно, у випадку якщо у власності товариства виключно об’єкти нерухомості, які відповідають вимогам пп.266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу;

чи необхідно декларувати майно, яке є фактично зруйнованим; як підтвердити віднесення об’єкту нерухомості до виробничих приміщень.

До платників Податку належать юридичні особи, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (пп. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Кодексу).

Об'єктом оподаткування Податком є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (пп. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Кодексу).

Пунктом "є" пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу з об'єктів оподаткування Податком виключено об'єкти нерухомості, які ідентифікуються в класі 1251 "Будівлі промислові" Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000 (далі - Класифікатор), що перебувають у власності промислових підприємств, ідентифікованих як промислові згідно з КВЕД.

При цьому приналежність платників Податку до промислових підприємств визначається за здійсненням процесу промислового виробництва.

Процес промислового виробництва - це процес перероблення (механічного, хімічного, ручного тощо), який використовують для виготовлення нової продукції (споживчих товарів, напівфабрикатів чи засобів виробництва), оброблення товарів, які були у використанні, надання промислових послуг і який класифікують у секціях В "Добувна промисловість та розроблення кар'єрів", С "Переробна промисловість", Б "Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря", Е "Водопостачання; каналізація, поводження з відходами" та Б "Будівництво", відповідно до визначення наведеного у Наказі Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої  політики "Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010 від 11.10.2010 №457.    

Крім того, з метою упередження помилкового визначення податкових зобов'язань з Податку на 2019 рік вважаємо за доцільне запропонувати Товариству отримати експертний висновок Державного науково-дослідного інституту автоматизованих систем у будівництві Мінрегіону (як органу, уповноваженого на ведення Класифікатора) щодо приналежності інвентарно описаного об'єкта нерухомості до певного класу будівель за Класифікатором та включити отриману класифікацію до записів реєстру майнових прав.    

Оскільки Товариство належить до промислових підприємств (в значенні КВЕД), та у випадку якщо приналежний йому об'єкт нерухомості класифікується в класі 1251 "Будівлі промислові" Класифікатора та використовується Товариством у власному промисловому виробництві то така нерухомість не є об'єктом оподаткування Податком.   

Також повідомляємо, що податкова декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 № 408 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» та зареєстрована у Міністерстві юстиції України від 29.04.2015 за №479/26924, не передбачає зазначення платниками інформації про об’єкти нерухомого майна які відповідають вимогам пп.266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу.

Стосовно нерухомого майна, яке є фактично зруйнованим, Вам необхідно провести інвентаризацію комплексу нежитлових будівель (отримати нові технічні паспорти на будівлі та споруди) та здійснити його реєстрацію у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно згідно вимог законодавства.    

Податкова консультація має Індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).