X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 30.09.2019 р. № 476/07/16-32-02-07/ІПК

Податкова консультація щодо можливості здійснення роздрібного продажу алкогольних напоїв власного виробництва без отримання ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями

1.Чи може суб’єкт господарювання (Товариство) здійснювати роздрібний продаж алкогольних напоїв власного виробництва кінцевим споживачам (громадянам) через власну торговельну мережу (ресторан, кафе, бар) виключно в межах території підприємства без ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями?

2. Чи призведе отримання суб’єктом господарювання (Товариством) ліцензії на виробництво алкогольних напоїв до автоматичного виникнення обов’язку отримати також і ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями для здійснення діяльності з роздрібного продажу алкогольних напоїв власного виробництва кінцевим споживачам (громадянам) при умові їх реалізації через власну торговельну мережу (ресторан, кафе, бар) виключно в межах території підприємства?

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, регламентовані Законом України від 19.12.1995р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» із змінами та доповненнями (далі Закон № 481).    

Щодо питання 1.    

Відповідно до ст. 15 Закону № 481 роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися cуб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.   

До роздрібної торгівлі відноситься діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування (ст. 1 Закону № 481).

Таким чином, для здійснення торгівлі алкогольними напоями (крім столових вин) у роздріб через власний магазин виробнику таких алкогольних напоїв необхідно отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями без додаткового придбання ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями, під якою слід розуміти діяльність по придбанню і відповідному перетворенню товарів для наступної їх реалізації суб'єктам господарювання роздрібної торгівлі, іншим суб'єктам господарювання (ст. 1 Закону № 481).

Щодо питання 2.

Згідно статті 3 Закону № 481 ліцензії на виробництво спирту етилового, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, дистиляту виноградного спиртового, спирту-сирцю плодового, біоетанолу, алкогольних напоїв та тютюнових виробів видаються, призупиняються та анулюються органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України. Ліцензії на виробництво коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією видаються лише тим суб'єктам господарювання, які мають повний технологічний цикл виробництва, включаючи викурку і витримку. Суб'єкт господарювання, який отримав ліцензію на виробництво коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією, має право здійснювати оптову торгівлю спиртом коньячним і плодовим та зерновим дистилятом без отримання окремої ліцензії на таку оптову торгівлю.

Ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання, до якої додаються:

 копії засновницьких документів;

атестат виробництва, виданий центральним органом виконавчої влади, уповноваженим відповідно до законодавства, а для малих виробництв виноробної продукції  зареєстрована декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства (крім виробництва пального);

 договір з акредитованою відповідно до законодавства лабораторією (у раді відсутності власної акредитованої лабораторії);

 документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

Вимагати представлення інших документів, крім зазначених у цьому Законі, забороняється. Зазначені в цьому Законі документи подаються в одному примірнику в копіях, засвідчених нотаріально або органом, який видав оригінал документа, або посадовою особою органу ліцензування. Заява про видачу ліцензії та визначені цим Законом документи подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України, рекомендованим листом.

У разі подання заяви про видачу ліцензії та доданих до неї документів особисто вони приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття заяви та документів і підписом особи, яка їх прийняла.

Отже, для отримання ліцензії на виробництво алкогольних напоїв, законодавством не передбачено автоматичного отримання будь яких інших ліцензій.

Статтею 1 Закону № 481 визначено;

роздрібна торгівля  діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб'єктах господарювання громадського харчування;

оптова торгівля  діяльність по придбанню і відповідному перетворенню товарів для наступної їх реалізації суб’єктам господарювання роздрібної торгівлі іншим суб’єктам господарювання;

В залежності від обраного виду торговельної діяльності субъекту господарювання необхідно придбати відповідну ліцензію.