Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) розглянула запит Товариства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства з питань акцизного податку, та в межах компетенції повідомляє.
У зверненні Товариство зазначає, що закуповує масло індустріальне И-40А, 1-20 (УКТ ЗЕД 2710 19 99 00) у кількості приблизно 1600 літрів на рік.
Також Товариство закуповує оливи гідравлічні SHEEL Rosneft Gidrotec HLP 46 (УКТ ЗЕД 2710 19 83 00) у кількості 410 літрів на рік, та оливу гідравлічну SHEEL Rosneft Gidrotec HLP 68 (УКТ ЗЕД 2710 19 83 00) у кількості 820 літрів на рік.
Вищевказані масла та оливи використовуються Товариством виключно для потреб власного споживання, а саме для заливки у верстати та інше обладнання, яке використовується для випуску продукції товариства.
Масла та оливи зберігаються у металевих бочках, загальна місткість яких становить 5 куб. м.
Враховуючи зазначене Товариство запитує:
1. Чи є Товариство платником акцизного податку?
2. Чиє Товариство розпорядником акцизного складу?
3. Чи вважаються місця зберігання масла та оливи акцизними складами?
4. Чи потрібно Товариству за вищезазначених обставин реєструватися у системі електронного адміністрування реалізації пального, проводити інвентаризацію обсягів залишків пального та надати акт інвентаризації обсягів залишків пального та надавати акт інвентаризації обсягів залишків пального до контролюючого органу?
5. Чи потрібно Товариству за вищезазначених обставин отримувати ліцензію на місце зберігання пального?
До зазначених питань.
Відповідно до пп. 14.1.145 п. 14.1 ст. 14 Кодексу підакцизні товари (продукція) — товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які Кодексом встановлено ставки акцизного податку.
Згідно з підпунктом 14.1.141-1 п. 14.1 ст. 14 Кодексу пальне — це нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, палило моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу.
Відповідно до ст. 1 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та пального» (далі — Закон № 481) термін «пальне» вживається в цьому Законі у значенні, наведеному в Податковому кодексі України.
Підпунктом 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу встановлено перелік підакцизних товарів, що відповідають певним кодам товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД та їх описам згідно з УКТ ЗЕД, які є пальним.
В вищезазначеному переліку відсутні коди товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД вказані у зверненні Товариства.
Враховуючи викладене, у випадку, коли Товариство закуповує непідакцизний товар, що підтверджено відповідними документами, у нього, відповідно до Розділу VI Кодексу, не виникатиме об’єкта оподаткування акцизним податком, необхідності реєструвати акцизні склади, та відповідно до Закону № 481 немає необхідності отримати ліцензію на зберігання пального.
Слід зазначити, що до звернення Товариства не надано будь-яких первинних документів, фіксуючих факти здійснення господарських операцій.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |