X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 03.10.2019 р. № 571/6/99-00-05-04-01-15/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення фізичної особи підприємця......................щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс) повідомляє.

Щодо застосування реєстратора розрахункових операцій (далі  РРО) при реалізації медичних та фармацевтичних товарів на території села.

Основним нормативно-правовим актом, що регулює розрахунки за готівку, є Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі  Закон № 265), який є спеціальним законом. Встановлення вимог щодо проведення розрахункових операцій за готівку іншими законами, крім Податкового кодексу України (далі  Кодекс), заборонено.

Статтею 3 Закону № 265 визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Починаючи з 01.01.2019, вимога застосування зареєстрованих, опломбованих у встановленому порядку та переведених у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, при здійсненні торгівлі лікарськими засобами та виробами медичного призначення поширюється на всіх суб’єктів господарювання.

Разом з тим положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі  постанова № 1336) передбачено, що роздрібну торгівлю медичними та фармацевтичними товарами на території села дозволено проводити без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій до досягнення на структурному (відокремленому) підрозділі (пункті продажу товару) граничного річного обсягу розрахункових операцій у розмірі 250 тис. гривень.

Враховуючи викладене, рекомендуємо звернутись до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, як до розробника постанови № 1336, з питання можливості її застосування в умовах існуючих невідповідностей між Законом № 265 та постановою № 1336.

У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.