X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 08.10.2019 р. № 632/6/99-00-04-02-05-15/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі  Кодекс) розглянула лист [...] про надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо складання акцизних накладних.

Товариство у запиті зазначає, що здійснює розробку газових, нафтогазових і нафтогазоконденсатних родовищ.

При здійсненні геофізичних досліджень в польових умовах, де відсутнє електрозабезпечення, для забезпечення електроживленням приладів та обігріву використовуються не на постійній основі  генератори.

Робота може проводитись протягом декількох діб поспіль.

Для виконання повного циклу геофізичних досліджень та забезпечення електроенергією необхідно до 150 літрів пального, які зберігаються в окремих ємностях місткістю до 50 літрів.

Питання. Чи вважатиметься відвантаження пального в ємності до 50 літрів, які знаходяться біля генератора, з метою забезпечення його безперервної роботи, відвантаженням пального на власні потреби, з наступною випискою акцизної накладної з кодом операції «1  власне споживання чи промислова переробка» в одному примірнику та реєстрацією зазначеної акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних?

У випадку, якщо пальне відвантажується в ємності, які знаходяться біля генератора з подальшим здійсненням фізичного відпуску такого пального у паливний бак технічного обладнання (пристрою), зокрема, але не виключно, генератора, така операція може вважатись власним споживанням пального.

Згідно з п. 231.3 ст. 231 Кодексу у разі реалізації пального з акцизного складу / акцизного складу пересувного для власного споживання чи промислової переробки акцизна накладна складається в одному примірнику.

Відповідно до п. З розділу II Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 №262, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України
09.07.2019 року за №753/33724 (далі  Порядок №262), акцизна накладна може бути складена за кожним акцизним складом / акцизним складом пересувним, кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та зареєстрована в Єдиному реєстрі акцизних накладних не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг пального, втраченого та/або використаного для власного споживання протягом такого місяця.

Акцизні накладні на власне споживання складаються з урахуванням наступних особливостей, визначених у розділі II Порядку № 262, а саме:

у верхній лівій частині акцизної накладної у відповідному рядку зазначається цифровий код операції для акцизної накладної, яка складається в одному примірнику «1»  власне споживання чи промислова переробка (п. розділу II Порядку № 262);

—  зазначаються реквізити акцизного складу та/або акцизного складу пересувного, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне, а реквізити акцизного складу / акцизного складу пересувного, на який фізично відвантажене (отримане) пальне, не зазначаються у відповідних рядках правої частини акцизної накладної (п.7 розділу II Порядку № 262);

у рядку «Особа  отримувач пального» зазначається «Неплатник», до рядка «юридична особа» код за ЄДРПОУ отримувача пального; договір про спільну діяльність  реєстраційний обліковий номер; для фізичної особи прізвище, ім'я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта вноситься умовний код «1000000000» (п.15 розділу II Порядку № 262).

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.