X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.10.2019 р. № 614/6/99-00-04-07-03-15/ІПК

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі  Кодекс), розглянула Ваше звернення про отримання індивідуальної податкової консультації щодо справляння збору за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів (далі  Збір) та повідомляє, що відповідно до інформації, наведеної у Вашому зверненні, Ви здійснюєте господарську діяльність з вилову водних живих ресурсів та запитуєте про порядок декларування зобов’язань зі Збору, справляння якого регулюється Порядком справляння збору за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів і розмірів збору за спеціальне використання, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 06 квітня 1998 року № 449 (далі  Порядок).

Збір не належить до загальнодержавних та місцевих податків і зборів, вичерпний перелік яких визначений у ст. 9-10 Кодексу, але п. 13 Порядку обов’язок контролю за обчисленням і внесенням збору за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів здійснюють органи державної податкової служби та органи рибоохорони Державного агентства рибного господарства.

Абзацом другим п. 5 Порядку передбачено справляння Збору як авансового платежу «за одержання користувачами квот вилову в розмірі 5 відсотків вартості квоти», а також щоквартального збору «за фактичний вилов рибних та інших водних живих ресурсів» у відповідному кварталі.

При цьому встановлено, що саме щоквартальний збір зменшується на суми:

авансового платежу,    

витрат на рибоводно-меліоративні роботи, витрат роботи з відтворення рибних ресурсів.

Разом з тим, Порядок не надав платнику право зменшувати розмір Збору як авансового платежу на суму будь-яких витрат.
Абзацом другим п. 10 Порядку встановлено, що платники Збору мають керуватися Інструкцією про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів, затвердженою спільним наказом Держкомрибгоспу, Мінекономіки, Мінфіну, Мінекобезпеки та ДПА України від 24.12.1999 № 167/156/299/300/6 50, зареєстрованим у Мін’юсті 14.01.2000 за № 17/4238 (далі  Інструкція)

Інструкція покладає на платника Збору обов’язок ведення обліку вилучених водних живих ресурсів наростаючим підсумком з початку року та щокварталу складати в двох примірниках розрахунок (далі Розрахунок) за формою затвердженою додатком до п. 2.2 Інструкції.

Внесення задекларованих зобов’язань зі Збору до інтегрованої картки платника податків забезпечує програмний продукт, який ідентифікує зобов’язанням зі Збору величину зазначену платником у колонці 5 рядку «Разом» Розрахунку, що для...кварталу року... відповідає зазначеній Вами сумі зобов’язання зі Збору у розмірі...гривень.

Порядок, Інструкція та Розрахунок не передбачають форми подання уточнюючого Розрахунку.

З огляду на викладене, для «зменшення» зобов’язання зі Збору на суму сплаченого авансового платежу та інших передбачених абзацом другим п. 5 Порядку витрат доцільно у рядках таблиці Розрахунку, які передують рядку «Разом:» зазначати із знаком мінус суми:

авансового платежу

витрат на рибоводно-меліоративні роботи витрат роботи з відтворення рибних ресурсів.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.