Державна податкова служба України з урахуванням пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682-р «Питання Державної податкової служби України» розглянула звернення щодо дати виникнення податкових зобов’язань та визначення бази оподаткування при здійсненні операції з постачання вугілля за договором факторингу підприємством, яке застосовує касовий метод податкового обліку ПДВ, та повідомляє, що відповідь на порушене у зверненні питання надано у податковій консультації від..., яка зареєстрована у Єдиному реєстрі податкових консультацій за № ..., на попереднє звернення платника з аналогічного питання, надіслане до ДФС листом Головного управління ДФС у місті Києві. В доповнення до вищезазначеної податкової консультації, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), повідомляємо.
Платник податку, який згідно з пунктом 44 підрозділу 2 розділу XX ПКУ застосовує касовий метод обліку ПДВ, визначає податкові зобов’язання на дату зарахування (отримання) коштів, що надійшли в оплату поставлених / тих, що підлягають поставці товарів, на банківський рахунок (у касу) такого платника податку або на дату отримання інших видів компенсацій вартості таких товарів (послуг).
У ситуації, описаній у зверненні, платником вказано, що в доповнення до контракту на постачання вугільної продукції планується підписання договору факторингу з фінансовою установою, згідно з яким постачальник вугілля відступає фінансовій установі (факторові) право вимоги, а покупець вугілля набуває обов’язку щодо виконання грошових зобов’язань за отримане вугілля перед такою фінансовою установою.
Таким чином, за операцією з постачання вугілля, розрахунки за яке здійснюються з урахуванням договору факторингу, датою виникнення податкових зобов’язань буде дата оформлення належним чином договору факторингу з фінансовою установою, тобто дата, на яку у постачальника припиняється право вимагати у покупця вугілля оплати вартості такого вугілля, оскільки така дата засвідчує факт отримання постачальником іншого ніж грошова виду компенсації вартості поставленої продукції.
Податкові зобов’язання за такою операцією нараховуються постачальником виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 188.1 статті 188 ПКУ, а саме виходячи з договірної вартості поставленого товару (вугілля).
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |