X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 10.10.2019 р. № 709/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо складання розрахунків коригування до податкових накладних на зменшення податкових зобов’язань з ПДВ та реєстрації їх в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі  ЄРПН), а також врахування таких розрахунків коригування при обрахунку суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних (Ʃнакл) (далі  реєстраційна сума), і, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі  Кодекс), повідомляє.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 Кодексу).
Правові основи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ (далі  СЕА ПДВ) регулюються статтею 200-1 Кодексу та регламентуються Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 (далі  Порядок № 569).

Реєстраційна сума обчислюється автоматично за формулою, визначеною пунктом 200-1.З статті 200-1 Кодексу.

При обрахунку реєстраційної суми враховуються дані із зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування до них, митних декларацій, аркушів коригування і додаткових декларацій, а також податкової звітності з ПДВ.

При цьому СЕА ПДВ працює виключно в автоматичному режимі та на підставі алгоритмів, розроблених відповідно до статті 200-1 Кодексу та Порядку № 569, і не допускає ручного втручання в її роботу.

Відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 Кодексу складовою формули, що визначає реєстраційну суму є показник Ʃперевищ  загальна сума перевищення податкових зобов’язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН.

Зазначений показник визначається як різниця між:

сумами податкових зобов’язань за операціями з постачання товарів (послуг) та отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, та їх подальшого коригування згідно зі статтею 192 Кодексу, задекларованими платником у податкових деклараціях з ПДВ з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, та сумами податку, зазначеними платником податку в податкових накладних, що складені за такими операціями (в тому числі податкових накладних, які не видаються отримувачу, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України), та розрахунках коригування до них, зареєстрованих у ЄРПН.

Показник Ʃперевищ розраховується автоматично після прийняття звітності від платника податку.

При обрахунку позитивного значення вказаного показника на таке значення зменшується реєстраційна сума такого платника.

Одночасно наголошуємо, що усі податкові накладні/розрахунки коригування складені з 01.07.2015 та зареєстровані в ЄРПН приймають участь в обрахунку реєстраційної суми, зокрема показників ƩНаклВид, ƩнаклОтр і ƩПеревищ.

Неврахування окремих податкових накладних/розрахунків коригування для визначення реєстраційної суми Кодексом не передбачено.

При цьому абзацом восьмим пункту 201.10 статті 201 Кодексу визначено, що з метою отримання продавцем зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем, такий продавець надсилає в електронному вигляді запит до ЄРПН, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в ЄРПН та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в ЄРПН та отриманими продавцем.

Отже, платник податку може зменшити податкові зобов'язання з ПДВ на суму ПДВ, зазначену у розрахунку коригування до податкової накладної, реєстрацію якого у ЄРПН зупинено, лише після припинення процедури такого зупинення:

у разі своєчасної реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому його складено;

у разі несвоєчасної реєстрації в ЄРПН у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому його зареєстровано в ЄРПН.

Разом з тим повідомляємо, у рамках адміністрування податку на додану вартість в ITC «Електронний кабінет» (далі  ЕК) платники мають можливість:

отримати в режимі онлайн дані реєстру платників ПДВ;

надіслати в електронному вигляді заявку на реєстрацію платником податку на додану вартість, запит для отримання витягу з реєстру платників ПДВ;

переглянути дані про стан розрахунків з бюджетом;

користуватись сервісами системи «Електронного адміністрування ПДВ» (переглянути проведені операції в системі СЕА та отримати інформацію про рух коштів на електронному рахунку);

користуватись сервісом «Інформація про суму перевищення», за допомогою якого платникам надано можливість перегляду інформації щодо даних розрахунку суми перевищення та результату порівняння даних податкової звітності з ПДВ та ЄРПН.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).