Державна податкова служба України відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) за результатами розгляду запиту на отримання індивідуальної податкової консультації Державного підприємства та в межах компетенції повідомляє таке.
Державне підприємство здійснює виробництво спирту етилового, який в подальшому реалізовується, зокрема, суб’єкту господарювання, що використовує такий спирт для виробництва продуктів органічного синтезу.
З урахуванням викладеного, платник податків звертається з проханням надати інформацію:
— яким технічним вимогам повинні відповідати витратоміри-лічильники спирту етилового за умови, що Державне підприємство буде здійснювати відпуск спирту етилового денатурованого (спирту технічного) виключно ТДВ «Перечинський лісохімічний комбінат») в рамках постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 року №156 «Про затвердження Переліку виробників спирту етилового денатурованого (спирту технічного) та щорічних квот на відвантаження такого спирту для потреб підприємств, що виробляють продукти органічного синтезу»?
Згідно з підпунктом 14.1.6 пункту 14.1 статті 14 Кодексу акцизний склад це, зокрема,— спеціально обладнані приміщення на обмеженій території, розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів.
Підпунктом 230.1.1. пункту 230.1 статті 230 Кодексу визначено, що з 01.07.2019 акцизні склади, на території яких виробляється спирт етиловий, повинні бути обладнані на кожному місці отримання та відпуску спирту етилового, розташованому на акцизному складі, витратомірами-лічильниками спирту етилового.
Вимоги до витратомірів-лічильників спирту етилового (далі — витратоміри спирту) та витратомірів-лічильників обсягу виробленої продукції (далі — витратоміри продукції) визначені Кодексом, зокрема:
— витратоміри спирту повинні забезпечувати безперервне вимірювання, запам’ятовування, фіксування та відображення в електронному вигляді даних про обсяг отримання або відпуску спирту етилового в декалітрах 100-відсоткового спирту, приведених до температури 20° С, та обсяг вмісту денатуруючих добавок (пп. 230.1.1 п. 230.1 ст. 230 Кодексу);
— витратоміри спирту повинні передавати дані про обсяг обігу спирту етилового до електронного документу, який заповнюється автоматично (пп. 230.1.1 п. 230.1 ст. 230, пп. 229.1.8 п.229.1 ст. 229 Кодексу);
— витратоміри продукції повинні забезпечувати формування даних про добовий фактичний обсяг виробленої продукції з використанням спирту етилового (пп. 229.1.8 п.229.1 ст. 229 Кодексу);
— витратоміри продукції повинні автоматично передавати дані про обсяг продукції, виробленої з використанням спирту етилового до електронного документу (пп. 229.1.8 п.229.1 ст. 229 Кодексу);
— витратоміри спирту та витратоміри продукції повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства (пп. 230.1.1 п. 230.1 ст. 230, пп. 229. .8 п.229.1 ст. 229 Кодексу).
— якому порядку встановлення, заміни і технічного обслуговування, порядку пломбування витратомірів-лічильників спирту етилового при умові, що такий відпуск буде здійснюватися лише ТДВ «Перечинський лісохімічний комбінат» в рамках постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 року №156 «Про затвердження Переліку виробників спирту етилового денатурованого (спирту технічного) та щорічних квот на відвантаження такого спирту для потреб підприємств, що виробляють продукти органічного синтезу»?
Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2013 року № 806 (далі — Порядок).
Абзацом другим пункту 12 Порядку визначено, що встановлення, заміна, та технічне обслуговування витратомірів здійснюються у присутності посадової особи ДФС, яка проводить пломбування місць можливого доступу до спирту, спиртовмісних рідин на обладнанні, устаткуванні, спиртових комунікаціях та приладах його обліку на території акцизних складів, витратомірів спирту та витратомірів продукції у місцях отримання спирту та відпуску продукції та території суб'єктів господарювання, що здійснюють виробництво окремих видів продукції.
Відповідальність за порушення правил обліку, виробництва та обігу спирту етилового на акцизних складах передбачена статтею 128-1 Кодексу.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |