Щодо порядку повернення сум ПДВ, заявлених до відшкодування, після закінчення процедури судового оскарження
Підприємство в листі звернулося про надання консультації щодо порядку повернення сум ПДВ, заявлених до відшкодування у вересні 2010 рову по декларації за липень, після закінчення процедури судового оскарження у липні 2017 року.
Порядок визначення суми ПДВ, яка підлягає відшкодуванню з Державного Бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та стрки проведення розрахунків регламентовано статтею 200 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).
Платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до пункту 200.10 статті 200 Кодексу та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування у разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, а у випадках, визначених пунктом 200.11 цієї статті, - за результатами перевірки, зазначеної у такому пункті, що проводяться відповідно до Кодексу.
З І січня 2017 року набрав чинності Закон України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україно) (далі - Закон № 1797), яким внесено зміни до Кодексу, зокрема в частині бюджетного відшкодування податку на додану вартість запроваджено:
єдиний реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування на підставі реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування платникам податку, які відповідають та які не відповідають критеріям, визначеним пунктом 200.19 статті 200 Кодексу (у редакції, що діяла до 1 січня 2017 року);
тимчасовий реєстр заяв, поданих до 1 лютого 2016 року, за якими станом на 1 січня 2017 року суми податку на додану вартість не відшкодовано з бюджету у порядку, визначеному статтею 200 Кодексу.
Згідно з нормами Кодексу та постанови Кабінету Міністрів України від 25 січня 2017 року № 26 (далі- постанова № 26) відшкодування узгоджених сум
податку на додану вартість, зазначених у єдиному реєстрі заяв (далі - Реєстр заяв) та тимчасовому реєстрі, здійснюється в хронологічному порядку відповідно до черговості надходження заяв про повернення таких сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість у межах сум, визначених законом про державний бюджет на відповідний рік. Розподіл сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, визначених законом про державний бюджет на відповідний рік, між тимчасовим реєстром заяв та Реєстром заяв про повернення суми бюджетного відшкодування Податку на додану вартість здійснює Кабінет Міністрів України.
Порядок ведення Реєстру заяв затверджено постановою № 26.
Відповідно до постанови № 26 Міністерство фінансів України забезпечує автоматичну обробку інформації ДФС та Державної казначейської служби України щодо даних реєстру заяв та щоденне оприлюднення реєстру заяв на своєму веб-порталі.
Починаючи з квітня 2017 року, відповідно до Кодексу та постанови № 26, ДФС надає Міністерству фінансів України необхідну інформацію для формування та оприлюднення реєстру заяв на своєму веб-порталі.
Так, порядок взаємодії Міністерства фінансів України, Державної фіскальної служби України та Державної казначейської служби України визначено наказом Міністерства фінансів України від 03.03.2017 № 326 «Про затвердження Порядку інформаційної взаємодії Міністерства фінансів України з Державною фіскального служби України та Державною казначейською службою України в процесі формування Реєстру заяв про повернення сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.03.2017 за № 376/30244.
Щодо тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, то пунктом 56 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу визначено, що до 01 лютого 2017 року центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, формує у хронологічному порядку надходження заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, поданих до 1 лютого 2016 року, за якими станом на 1 січня 2017 року суми податку на додану вартість не відшкодовані з бюджету. Формування, ведення та офіційне публікування тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, зазначеного у цьому пункті, здійснюється у порядку, визначеному статтею 200 Кодексу.
Разом з цим на сьогодні чинним законодавством не передбачено механізму відшкодування сум ПДВ, включених до тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, та структури такого реєстру.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |