X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 09.10.2019 р. № 672/6/99-00-04-01-04-15/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до п. 52.5 ст. 52 Податкового кодексу України (далі  Кодекс) розглянула звернення  щодо отримання податкової консультації стосовно отримання ліцензії на зберігання пального та в межах компетенції повідомляє.

У зверненні Товариство поінформувало, що для здійснення своєї господарської діяльності використовує власну та орендовану техніку для якої придбаває пальне у каністрах та тимчасово зберігає його на власних складах/приміщеннях в каністрах, об’єм якого складає в різний період часу не більше 0,5 кубічних метрів/ 500 літрів.

Товариство не переслідує мету зберігання пального, а лише забезпечує поточні потреби власних/орендованих транспортних засобів у пальному шляхом тимчасового його зберігання у каністрах.

З урахуванням викладеного, Товариство звертається з проханням надати податкову консультацію з наступного питання:

Чи потрібно йому отримувати ліцензію на зберігання пального відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», у випадку якщо суб’єкт підприємницької діяльності придбаває пальне у каністрах та тимчасово зберігає його у себе на складах/приміщеннях в каністрах, об’єми якого становлять в різний період часу не більше 0,5 кубічних метрів/ 500 літрів, з метою подальшої заправки автомобілів, що йому належать або орендуються ним для здійснення господарської діяльності?

Враховуючи вищевикладене, слід зазначити наступне.

Законом України від 23.11.2018 № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі  Закон № 2628) внесено зміни до Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі  Закон № 2628), зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.

Зазначені зміни набирають чинності з 01.07.2019.

Відповідно до ст. 1 Закону № 481 зберігання пального —  діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.

Зберігання пального здійснюється суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.

Місце зберігання пального —  місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування (ст. 1 Закону № 481).

Таким чином, у разі здійснення Товариством діяльності із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик на території, де розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування, йому необхідно буде отримати ліцензію на право зберігання пального.

Суб'єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії (ст. 15 Закону № 481).

Керуючись нормами чинного законодавства України, суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання повинні провадити свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.