X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 17.10.2019 р. № 817/6/99-00-04-01-01-15/ІПК

Державна податкова служба України розглянула запит ТОВ.....податкова служба України розглянула (далі Товариство)    про надання індивідуальної податкової консультації щодо ліцензування господарської діяльності з оптової торгівлі пальним та реєстрації акцизного складу і в межах компетенції повідомляє.

Товариство, у своїй господарській діяльності здійснює посередництво торгівлі паливом (карток талонів на пальне) за місцем знаходження, при цьому Товариство не зберігає пальне, не має акцизного складу та не здійснює будь-які операції з навантаження-розвантаження пального.

Товариство цікавить питання щодо обов’язку отримання ліцензії на право оптової торгівлі пальним, за відсутності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним та реєстрації акцизного складу.

Порядок ліцензування виробництва, оптової та роздрібної торгівлі пальним і зберігання пального регулюється Законом України від 19 грудня року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального (далі Закон № 481).

Згідно з ст. 18 Закону № 481 всі інші закони та нормативно-правові акти, які стосуються виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, дистиляту виноградного спиртового, спирту-сирцю плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і пального, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

Статтею 1 Закону № 481 оптова торгівля пальним визначена, як діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб’єктам господарювання роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам.

Місце оптової торгівлі пальним місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для здійснення оптової торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування.

Відповідно до ст. 15 Закону № 481 оптова торгівля пальним здійснюються суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.

Суб’єкти господарювання отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб’єкта господарювання.

Враховуючи викладене вище, з урахуванням того, що Товариство здійснює реалізацію пальним суб’єктам господарювання роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам, за місцем знаходження, та у нього відсутні споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для здійснення оптової торгівлі, у розумінні Закону № 481, Товариству необхідно отримати ліцензію на право оптової торгівлі пальним, за відсутності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним.

Відповідно до пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 податкового кодексу України (далі — Кодекс) зі змінами та доповненнями, акцизний склад це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Водночас пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу визначено, що не є акцизним складом, зокрема приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб’єкт господарювання власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб
власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Таким чином, при визначенні приміщення та/або території акцизним складом, необхідно враховувати такі критерії: загальну місткість розташованих  ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, обсяги отриманого протягом календарного року пального та напрями його використання.

Відповідне до пп. 52.2. ст. 52 Податкового кодексу України індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.