X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.10.2019 р. № 880/6/99-00-07-03-03-15/ІПК

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі Кодекс) розглянула звернення Товариства щодо отримання індивідуальної податкової консультації стосовно реєстрації Товариства платником з акцизного податку, та повідомляє.

У звернені Товариство зазначає, що здійснює придбання підакцизною товару (галони по 500 мл), який використовує у власній господарській діяльності, як витратний матеріал під час надання споживачам послуг з сервісного / технічного обслуговування. Товариство не продає окремо куплений підакцизний продукт. Товариство оформлює споживачу Акт здачі-прийняття робіт, податкову накладну, рахунок на оплату послуги та використаного підакцизного товару.

З огляду на вищевикладене, Товариство просить надати консультацію з наступних питань:

1. Чи являється Товариство платником акцизного податку?

Відповідно до підпункту 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу платником податку є особа, яка реалізує пальне.
Реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного:

до акцизного складу;

до акцизного складу пересувного;

для власного споживання чи промислової переробки;

будь-яким іншим особам.

Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:

у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;

при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб'єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу (пп. 14.1.212 г. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Відповідно до пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу акцизний склад —  це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Не є акцизним складом, зокрема, приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, і суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи)  власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом
календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), чи використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Розпорядник акцизного складу це, зокрема, суб’єкт господарювання  платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу (пп. 14.1.224 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Отже, з огляду на вищевикладене, у разі якщо Товариство являється розпорядником акцизного складу, який відповідає визначенню наведеному у пп. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу та на якому здійснює операції зі зберігання та реалізації підакцизної продукції, в такому випадку Товариство буде вважатись платником акцизного податку, відповідно до пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу.

2. Чи необхідно Товариству реєструватись платником акцизного податку?

Відповідно до пп. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Кодексу особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб підприємців до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Форма заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального та/або акцизних складів, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 №262 «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового».

Отже, у разі здійснення Товариством операцій по зберіганню та реалізації підакцизного товару відповідно до пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу необхідно реєструватись платником акцизного податку.

3. Чи є об’єктом оподаткування акцизним податком операції з використанням підакцизного товару при наданні Товариством споживачам послуг з сервісного/технічного обслуговування (ремонту) вантажно розвантажувальної техніки?

Операції з використанням підакцизного товару при наданні Товариством споживачам послуг з сервісного/технічного обслуговування (ремонту) вантажно - розвантажувальної техніки не будуть вважиться об’єктом оподаткування.
Разом з цим, об’єкт оподаткування може виникати у Товариства при здійсненні операцій:

з реалізації та/або передачі в межах одного підприємства підакцизних товарів (продукції) з метою власного споживання, промислової переробки, своїм працівникам (пп. 213.1.2 п. 213.1 ст. 213 Кодексу);

 реалізації з акцизного складу / акцизного складу пересувного будь-яких обсягів пального понад обсяги, що:

отримані з інших акцизних складів / акцизних складів пересувних, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних;

ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією;

вироблені в Україні, реалізація яких є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 213.1.1 цього пункту, або не підлягає оподаткуванню, або звільняється від оподаткування, або оподатковується на умовах, встановлених статтею 229 Кодексу, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних (пп. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 Кодексу).

Для надання більш повної та ґрунтовної індивідуальної податкової консультації Товариство має право повторно звернутися до контролюючого органу.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.