X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 18.10.2019 р. № 865/ІПК/6/19-00-05-10/26000

Головне управління ДПС у Тернопільській області (далі  ГУ ДПС у області) розглянуло Ваш запит (вх. №    ) щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі  Кодекс) повідомляє.

Щодо належного порядку та способу проведення заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків готівкою за товари, з урахуванням відсутності технічної можливості введення додаткових рядків у фіскальному чеку (зокрема рядків із назвами «Загальна вартість придбаних товарів за чеком до заокруглення» та «заокруглена знижка/заокруглена надбавка» (питання 1).

Згідно ст. З Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 із змінами та доповненнями суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

У відповідності до п. 5 Постанови Національного банку України № 25 від 15 березня 2018 року суб'єктам господарювання сфери торгівлі, громадського харчування та послуг, які здійснюють готівкові розрахунки зі споживачами із застосуванням РРО, під час проведення готівкових розрахунків зазначати в чеках, актах про видачу коштів та інших документах, що оформляються під час повернення коштів у разі повернення товару, загальні суми до заокруглення та після заокруглення, використовуючи правила, зазначені в пункті 4 цієї постанови, а саме: юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичним особам, які здійснюють підприємницьку діяльність, з 01 липня 2018 року, у випадку відсутності монет дрібних номіналів, проводити заокруглення загальних у чеку сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги) та загальних сум розрахунків в акті про видачу коштів чи іншому документі, що оформляється під час повернення коштів у разі повернення товару, за такими правилами:

1) сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок;

2) сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

Під заокругленням (округленням) слід розуміти математичну операцію, яка полягає в заміні числа в бік збільшення або зменшення з відповідною точністю.

Заокруглення не є знижкою або надбавкою, рекламою або стимулюванням продажу товарів (робіт, послуг) у значенні цих термінів, визначених законодавством України.

Тобто, розрахункова операція, яка відображається через РРО повинна проводитись на суму проданих товарів (робіт, послуг) до заокруглення.

Фактичні розрахунки із споживачами проводяться в сумі після заокруглення.

Щодо допустимості здійснення заокруглення із застосуванням функцій «знижки/надбавки», які на момент запиту передбаченні обладнанням, що використовує суб’єкт господарювання у власній господарській діяльності (ЕККА «Екселліо ИР -25») (питання 2).

Технічна сторона відображення розрахункових операцій з використанням РРО належить до компетенції центрів сервісного обслуговування.

Щодо можливості відтермінування виконання нормативних вимог стосовно зазначення в чеках сум до заокруглення та після заокруглення до моменту розробки і установки на реєстратори розрахункових операцій відповідного програмного забезпечення, з підтримкою необхідних функцій/процедур із заокругленням в автоматичному режимі (питання 3).

Можливості відтермінування виконання нормативних вимог стосовно зазначення в чеках сум до заокруглення та після заокруглення проведених через РРО не входить до компетенції ТУ ДПС у Тернопільській області.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.