Головне управління ДПС у Київській області, розглянувши Ваш запит від ... на виконання вимог статті 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ, із змінами та доповненнями, (далі — Податковий кодекс), надає індивідуальну податкову консультацію з питань, пов’язаних з відображенням заокруглення сум у реєстраторі розрахункових операцій (далі — РРО) при продажу товарів.
У зв'язку з прийняттям Правлінням Національного банку України постанови від 15.03.2018 № 25 "Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів" ДФС на офіційному веб-порталі у розділі "Повідомлення та нагадування" (далі — Постанова №25) розміщено роз'яснення з питань щодо заокруглення сум реалізованих товарів (наданих послуг) у фіскальних чеках, зокрема приклади відображення сум у фіскальному чеку РРО та підсумкових сум розрахункої их операцій у фіскальному звітному чеку (Z -звіт) РРО і у періодичному звітному чеку (х-звіт) РРО до та після заокруглення:
1. Відповідно до пункту 5 розділу І Положення про форму і зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13, розрахункові документи, що друкуються РРО, можуть містити додаткові дані про проміжний підрахунок загальної суми за чеком, суму здачі та інші дані, зокрема інформацію, яка визначена технічними вимогами до спеціалізованих реєстраторів розрахункових операцій.
Отже, суб'єкти господарювання можуть додатково друкувати у реквізитах розрахункових документів загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах фіскального чека таким чином:
— після рядка 7 фіскального чека перед рядком 8 фіскального чека додати нові рядки "Загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком до заокруглення" та "Заокруглена знижка / заокруглена надбавка";
— в рядку 8 фіскального чека "СУМА" зазначати "Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення".
Саме вказана сума вважається сумою розрахунку за відповідним розрахунковим документом.
Зауважую, що відповідно до приміток до додатку до Постанови № 25 затверджено правила округлення розрахунків при продажу товарів чи/або наданні послуг.
Зокрема, роздрібні та оптово-відпускні ціни мають округлюватися:
— у бік зменшення до найближчого числа, що закінчується на 0, якщо закінчується від 1 до 4 копійок;
— у бік збільшення до найближчого числа, що закінчується на 0, якщо закінчується від 5 до 9 копійок.
2. До підсумку розрахункових операцій Z-звіту та X-звіту відповідно до пунктів 15 та 17 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 року №199 (зі змінами), має потрапляти загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги), тобто сума з розрахункових документів після заокруглення.
Враховуючи вищевикладене, щодо технічних питань відображення заокруглення сум у РРО при продажу товарів, необхідно звертатись до виробників РРО та/або до центрів сервісного обслуговування РРО.
Згідно пункту 52.2 статті 52 Податкового кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |