Головне управління ДПС у Луганській області розглянуло запит Товариства щодо надання податкової консультації та в порядку ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі — Кодекс) повідомляє.
У запиті Товариство зазначає, що зареєстровано як особа, що реалізує пальне.
У Товариства не має власного оптового складу для зберігання пального, тому передає його по договору на зберігання іншому Підприємству.
Також Підприємство зазначило, що відповідно до п. 231.6 ст. 231 Кодексу спробувало заповнити заявку на поповнення обсягу залишку пального в системі електронного адміністрування реалізації пального на виявлений надлишок у вагоно-цистерні, щоб далі виписати акцизну накладну зберігачу, то виявило, що у бланку заявки можна вказати лише номер акцизного складу, на якому виникла потреба поповнення, а для пересувного акцизного складу такої можливості нема, та просить надати податкову консультацію з питання:
1. Як поповнити обсяг пального на акцизному складі пересувному за допомогою заявки у разі виникнення згідно п. 213.1.12 ст.213 Кодексу об'єкта оподаткування?
З 01.07.2019 введена в дію Система електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі — СЕАРП та СЕ) у відповідності до Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.04.2019 № 408 (далі — Порядок № 408).
Відповідно до п. 5 Порядку № 408 передбачено, що без реєстрації акцизного складу забороняється здійснення реалізації пального або отримання і реалізація спирту етилового на такому складі.
Кожен акцизний склад має власний уніфікований номер у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, який автоматично присвоюється системою електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Також, п. 6 Порядку № 408 передбачено, що на підставі заяви, що подається для реєстрації особи як платника акцизного податку, здійснюється одночасно реєстрація акцизних складів такого платника.
У заяві зазначається інформація про всі наявні у розпорядника акцизного складу та введені в експлуатацію акцизні склади із зазначенням кодів адміністративно-територіальних одиниць згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України.
Щодо кожного акцизного складу в заяві зазначається ідентифікатор об’єкта оподаткування, про який надіслано повідомлення відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Кодексу.
За уніфікованим номером акцизний склад реєструється та обліковується в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Присвоєний під час реєстрації в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового уніфікований номер акцизного складу, з якого реалізовано/на який отримано пальне або спирт етиловий, є обов’язковим реквізитом, що зазначається під час складання заявки на поповнення (коригування) залишку пального.
Відповідно до п. 37 Порядку № 408 передбачено, що у разі коли у платника акцизного податку виникає потреба у поповненні обсягу залишків пального в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, він може зареєструвати заявку на поповнення обсягу залишку пального за умови:
— наявності на обліковій картці коштів сплаченого акцизного податку в сумі, не меншій ніж сума акцизного податку, розрахованого з обсягу пального у такій заявці, — для обсягів пального, що оподатковуються акцизним податком;
— відсутності на обліковій картці сум коштів сплаченого акцизного податку — для обсягів пального, що оподатковуються на умовах, встановлених пунктами 229.2 - 229.7 статті 229 Кодексу, або не підлягають оподаткуванню, або звільняються від оподаткування.
Заявка на поповнення обсягів залишку пального складається особою, що здійснює реалізацію пального, у разі, коли виникає потреба в поповненні обсягів залишку пального в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Відповідно до п. 10 розділу VII Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 № 262 (далі — Порядок № 262) у заявці на поповнення (коригування) залишку пального обов'язково зазначаються:
— реквізити особи (платника податку), у якої (якого) виникає потреба поповнити обсяги залишків пального / змінити коди УКТ ЗЕД пального / змінити умови оподаткування пального в системі електронного
адміністрування реалізації пального та спирту етилового;
— уніфікований номер акцизного складу в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, на якому виникає потреба поповнити обсяги залишків пального.
В заявці на поповнення (коригування) залишку пального, складеній філією (структурним підрозділом) платника податку, у рядку "Код філії" зазначається визначений таким платником податку числовий номер філії (структурного підрозділу), у якої (якого) виникає потреба поповнити обсяги залишків пального / змінити коди УКТ ЗЕД пального / змінити умови оподаткування пального в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Якщо номер філії чи структурного підрозділу не зазначається, нулі, прочерки та інші знаки чи символи у відповідному рядку не проставляються.
Отже, враховуючи викладене вище, Товариству необхідно зареєструвати в СЕАРП та СЕ акцизний склад, на якому виникає потреба поповнення, отримати уніфікований номер реєстрації для складання заявки на поповнення (коригування) залишку пального.
Інших механізмів поповнення залишку пального чинним податковим законодавством не встановлено.
Відповідно до пп. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |