X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 08.10.2019 р. № 635/16-31-32-01-19/ІПК

Щодо отримання ліцензії на право оптової торгівлі пальним Головне управління Державної податкової служби у Полтавській області відповідно до статті 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 за №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс) розглянуто звернення Товариства на отримання індивідуальної податкової консультації з питання ліцензування оптової торгівлі пальним, і повідомляє.

Питання, викладене в зверненні Товариство: чи потрібно отримувати ліцензію на право оптової торгівлі пальним, якщо товариство залучає для збирання врожаю техніку інших суб’єктів господарювання за договором підряду та заправляє техніку власним пальним, яке зберігає у власних ємностях?

Ліцензування оптової, роздрібної торгівлі пальним та зберігання пального запроваджено з 01.07.2019 року відповідно Закону України в:д 19.12.1995 року «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових вироби та пального» № 481/95-ВР (із змінами і доповненнями) (далі - Заксн №481/95).

Даним законом визначено, зокрема, порядок та умови ліцензування окремих видів діяльності, в тому числі оптової торгівлі пальним.

Так, згідно статті 1 Закону № 481/95, ліцензія (спеціальний дозвіл) -документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта господарювання на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.

Статтею 1 Закону № 481/95 визначено, що оптова торгівля пальним  - діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб'єктам господарювання роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам; місце оптової торгівлі пальним - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для здійснення оптової торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування.

Відповідно до п п 14.1.212 п 14.1 статті 14 Кодексу, реалізац я пального або спирту етилового для цілей розділу VI цього Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного:

до акцизного складу;

до акцизного складу пересувного;

для власного споживання чи промислової переробки;

будь-яким іншим особам.

Згідно п п 14.1.6 б) п 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України акцизний склад - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розлив , навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.
 

Не є акцизним складом:

б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігань я пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такої о приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального інши м особам;

в) приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання -платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Із листа Товариство вбачається, що дане підприємство - замовник -зберігає та відпускає пальне підряднику з власних ємностей.

Якщо місцз зберігання пального (приміщення або територія, де розташовані ємності) підпадає під визначення акцизного складу у розумінні п п 14.1.6 б) п 14.1 ст. 14 Кодексу, Товариство необхідно зареєструвати акцизний склад у встановленому порядку.

Згідно Відомостей про акцизні склади Системи електронного адміністрування пального і спирту етилового, Товариство зареєстровано акцизний склад.

У зазначеному випадку на умовах договору підряду здійснюється фізична передача (відпуск) пального з акцизного складу замовника Товариство (власних ємностей для зберігання пального) до підрядника, що о операцією з реалізації пального у розумінні п п 14.1.212 п 14.1 статті 14 Кодексу.

Згідно зі ст. 837 Цивільного кодексу за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

При цьому ст. 839 зазначеного Кодексу передбачено, що підрядник зобов'язаний виконати роботу, визначену договором підряду, із свого матеріалу і своїми засобами, якщо інше не встановлено договором.

Статтею 840 Цивільного кодексу встановлено, що якщо робота виконується частково або в повному обсязі з матеріалу замовника, підрядник відповідає за неправильне використання цього матеріалу.

Підрядник зобов'язаний надати замовникові звіт про використання матеріалу та повернути його залишок.

Якщо робота виконується з матеріалу замовника, у договорі підряду мають бути встановлені норми витрат матеріалу, строки повернення його залишку та основних відходів, а також відповідальність підрядника за невиконання або неналежне виконання своїх обов'язків.

Підрядник відповідає за невиконання або неналежне виконання роботи, спричинене недоліками матеріалу, наданого замовником, якщо не доведе, що ці недоліки не могли бути ним виявлені при належному прийманні матеріалу.

Таким чином, операції із заправки пальним техніки підрядника, яку винаймає замовник для виконання робіт на умовах договору підряду, належить до операцій з реалізації пального у розумінні п п 14.1.212 п 14.1 статті 14 Кодексу та підлягає ліцензуванню.

Виходячи із вищевикладеного, Товариство потрібно придбати ліцензію на право оптової торгівлі пальним.

Відповідно до ст.15 Закону № 481/95 суб'єкти господарювання отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб'єкта господарювання.

Ліцензії на право оптової торгівлі пальним видаються терміном на п'ят ь років органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України.

Річна плата за ліцензії на право оптової торгівлі встановлена у розмірі:

-за наявності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним, - 5000 гривень на кожне таке місце;

-за відсутності у ліцензіата місць оптової торгівлі пальним, - 10000 гривень.

Ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб'єкт господарювання має намір одержати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального).

Для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

-документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством прано землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;

-акт вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об'єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;

-дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

При цьому згідно ст. 18 Закону № 481/95 тимчасово, до 1 січня 20/2 року, суб'єкти господарювання можуть отримувати ліцензію на прано виробництва пального, право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального на відповідне місце здійснення такої діяльності без подання акта вводу в експлуатацію об'єкта або акта готовності об'єкта до експлуатації, або сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчення будівництвом об'єктів, або інших документів, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо об'єктів, необхідних для здійснення відповідної діяльності, за умови подання копій документів, що підтверджують право власності на такі об'єкти нерухомою майна, виданих у встановленому законодавством порядку до 1 січня 2014 року.

Звертаємо Вашу увагу, що згідно статті 17 Закону № 481/95 у разі оптової торгівлі пальним без наявності ліцензії до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів - 500000 гривень.

Відповідно до підпункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовіватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.