X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.10.2019 р. № 901/6/99-00-04-02-05-15/ІПК

Державна податкова служба України розглянула запити на отримання податкової консультації (...), щодо складання та реєстрації акцизної накладної при отриманні пального і подальшого використання його для власного споживання, та повідомляє таке.

З 1 липня 2019 року набрали чинності зміни, внесені Законом Украпи від 23.11.2018 р. №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів до Кодексу, згідно з якими, зокрема, але не виключно запроваджено СЕА РПСЕ замість Системи електронного адміністрування реалізації пального (далі  СЕА РП).

Відповідно до п.28 Порядку електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24.04.2019 № 408 (далі  Порядок), у СЕА РПСЕ облік обсягів пального або спирту етилового ведеться в розрізі платників податку розпорядників акцизних складів / акцизних складів пересувних та акцизних складів / акцизних складів пересувних за кожним кодом товарної підкатегерії згідно з УКТ ЗЕД та за кожною умовою оподаткування.

Отже, на сьогодні в СЕА РПСЕ здійснюється облік пального: як такого, з якого сплачено податок; як такого, з якого не сплачено податок, в розрізі:

 платників податку  розпорядників акцизних складів / акцизних складів пересувних;

 акцизних складів/акцизних складів пересувних;

кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;

умовою оподаткування.

Відповідно до п. 43 Постанови № 408 для розподілу обсягів залишків пального, що обліковуються у платників акцизного податку в системі електронного адміністрування реалізації пального, між акцизними складами/акцизними складами пересувними, де такі обсяги залишків пального зберігаються фактично станом на 01.07.2019, платники акцизного податку та суб'єкти господарювання, які з 01.07.2019 не підпадають під визначення платників акцизного податку відповідно до пункту 212.1 статті 212 Кодексу та у яких станом на 16.07.2019 в системі електронного адміністрування реалізації пального обліковуються обсяги залишків пального, зобов'язані скласти акцизні накладні у двох примірниках на такі обсяги пального, із зазначенням в акцизних накладних акцизних складів/акцизних складів пересувних, де такі обсяги пального фактично зберігалися станом на 01.07.2019, та розпорядників таких акцизних складів/акцизних складів пересувних шляхом заповнення обов'язкових реквізитів акцизної накладної.

Суб’єкти господарювання, які з 01.07.2019 вперше стали платниками акцизного податку, з 16 до 20 липня 2019 р. (включно) без сплати акцизного податку подають заявку на поповнення обсягів залишку пального станом на 01.07.2019 за кожним кодом пального згідно з УКТ ЗЕД та кожним акцизним складом/акцизним складом пересувним, де таке пальне на 01.07.2019 фактично знаходилось, для подальшого використання виключно для власного споживання або промислової переробки (п. 45 Постанови № 408).

Отже, облік пального з 01.07.2019 в СЕА РПСЕ здійснюється зокрема, але не виключно, по платникам акцизного податку  розпорядникам акцизних складів, крім акцизних складів пересувних, незалежно від того, хто є власником такого пального.

Тому пальне, яке Товариство отримало з використанням талонів, з 01.07.2019 обліковується на акцизному складі, де обсяги такого пального фактично знаходяться.

Відповідно до пп. 14.1.212. п. 14.1 ст. 14 Кодексу реалізація пального або спирту етилового для цілей розділу VI Кодексу це будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території Україні з акцизного складу / акцизного складу пересувного:

до акцизного складу;

до акцизного складу пересувного;

для власного споживання чи промислової переробки;

будь-яким іншим особам.

Відповідно до п. 231.3 ст. 231 Кодексу особа, яка реалізує пальне або спирт етиловий, зобов'язана скласти акцизну накладну в двох примірниках у разі реалізації пального або спирту етилового:

а) з акцизного складу до іншого акцизного складу, в тому числі через трубопровід або з використанням акцизного складу пересувного, у разі якщо до реалізації пального або спирту етилового такий інший акцизний склад уже відомий;

б) з акцизного складу до акцизного складу пересувного;

в) з акцизного складу пересувного до іншого акцизного складу пересувного;

г) з акцизного складу пересувного до акцизного складу.

В одному примірнику акцизна накладна з акцизного складу або з акцизного складу пересувного складається, зокрема, але не виключно, у разі реалізації пального для власного споживання чи промислової переробки або на обсяги втраченого/зіпсованого/знищеного пального або спирту етилового та будь-яким іншим особам  не платникам податку.

Особа, яка склала акцизну накладну в двох примірниках, зобов'язана зареєструвати перший примірник такої акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних, а другий примірник такої акцизної накладної в день її складання надіслати розпоряднику акцизного складу  отримувачу пального або спирту етилового.

Розпорядник акцизного складу / розпорядник акцизного складу пересувного  отримувач пального або спирту етилового зобов'язаний зареєструвати другий примірник такої акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних після реєстрації першого примірника такої акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних та отримання пального або спирту етилового на акцизний склад / акцизний склад пересувний.

Якщо платник податку одночасно є особою, яка реалізує та отримує пальне або спирт етиловий, складання та реєстрація акцизних накладних у двох примірниках здійснюються у встановленому порядку для складання та реєстрації акцизних накладних у двох примірниках.

Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки за поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 №262, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09 липня 2019 року за номером 753/33724 (далі  Порядок № 262).

Відповідно до п. З розділу II Поряду заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 №262, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09 липня 2019 року за номером 753/33724 (далі Порядок №262) акцизна накладна на загальний обсяг пального, втраченого та/або використаного дня власного споживання протягом місяця, може бути складена за кожним акцизним складом / акцизним складом пересувним за кожним кодом згідно з УКТ ЗЕД пального, використаного для власного споживання протягом такого місяця, не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг пального, втраченого та/або використаного для власного споживання протягом такого місяця.

У зверненнях Товариство запитує:

1) Чи передбачає діюче законодавство та який порядок формування акцизної накладної у випадку відпуску палива з власного акцизного складу на власний пересувний акцизний склад для використання палива виключно на власне споживання. Тобто, якщо з власного акцизного складу відпущено до пересувного акцизного складу паливо, яким потім заправлено бак стаціонарних транспортних механізмів?

При відвантаженні пального з акцизного складу до акцизного складу пересувного складається та реєструється акцизна накладна в двох примірниках з акцизного складу на акцизний склад пересувний, де Товариство одночасно є особою, яка реалізує та отримує пальне.

Після використання пального з пересувного акцизного складу на власне споживання, в даному випадку заправлення баків транспортних механізмів, складається та реєструється акцизна накладна з такого з пересувного акцизного складу на власне споживання в одному примірнику.

2) Чи передбачається формування та яким чином акцизної накладноі в момент передачі палива з власного пересувного акцизного складу на акцизний склад для подальшої заправки баків власних транспортних засобів?

При відвантаженні пального з пересувного акцизного складу на власний акцизний склад, то складається і реєструється акцизна накладна в двох примірниках з акцизного складу пересувного на акцизний склад, де Товариство одночасно є особою, яка реалізує та отримує пальне.

Після реалізації пального з акцизного складу на власне споживання, в даному випадку заправлення власних транспортних засобів, складається та реєструється акцизна накладна з такого акцизного складу на власне споживання в одному примірнику.
Товариство може складати акцизні накладні на загальний обсяг пального втраченого та/або використаного для власного споживання протягом звітного місяця окремо за кожним акцизним складом або акцизним складом пересувним за кожним кодом згідно з УКТ ЗЕД пального, не пізніше останнього дня звітного місяця. Реєстрація таких акцизних накладних в ЄРАН Товариством також повинна бути здійснена не пізніше останнього дня звітного місяця.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.