X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.10.2019 р. № 779/ІПК/20-40-04-03-20


Головне управління ДПС у Харківській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), на запит приватного підприємства (далі  Підприємство) щодо сплати податків і зборів за неосновним місцем обліку повідомляє.

Підприємство без надання підтверджуючих документів поінформувало, що здійснює діяльність щодо технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів, роздрібної торгівлі деталями та приладдям для автотранспортних засобів, а також допоміжним обслуговуванням наземних транспортних засобів.

Основні виробничі потужності (орендовані приміщення) розташовані на території адміністративної одиниці, відмінної від місця основної реєстрацій.

У трудових відносинах з Підприємством перебуває три найманих працівники.

Підприємство запитує, (1) які податки та збори повинно сплачувати за неосновним місцем обліку, (2) якими нормами законодавства передбачено сплату конкретного податку за фактичним місцем здійснення діяльності.

1) Згідно з п. 63.3 ст. 63 Кодексу з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухоме го майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку) у порядку, встановленому наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 15 38 "Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів" із змінами та доповненнями.

Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків і зборів.

Такі об’єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом цього Кодексу.

Таким чином, Підприємство зобов’язане стати на облік у відповідних контролюючих органах за неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єми оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.

Виходячи з вищевикладеного повідомляємо, що у разі наявності майна, що є об’єктом оподаткування, Підприємству слід керуватися Розділом XII Кодексу, у разі здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти, розміщення відходів Розділом VIII Кодексу, у разі виплати заробітної плати найманим працівникам  Розділом IV Кодексу.

2) У разі наявності за фактичним місцем здійснення діяльності Підприємства власної житлової або нежитлової нерухомості, Підприємство є платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (ст.266Кодексу);

у разі наявності у власності або користуванні земельної ділянки платником земельного податку (ст.269, ст.286 Кодексу);

у разі наявності договсру оренди за земельну ділянку платником орендної плати (ст.288 Кодексу);

у разі здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти, розміщення відходів  платником екологічного податку (ст.240, ст.250 Кодексу), якщо Підприємство має власні та/або орендовані приміщення (будівлі), в яких працюють та отримують заробітну плату наймані працівники  платником податку на доходи фізичних осіб із доходів у вигляді заробітної плати (ст. 168, ст. 176 Кодексу).

У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.