X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 18.10.2019 р. № 861/6/99-00-04-02-05-15/ІПК

Державна податкова служба України розглянула запити на отримання податкової консультації (....) щодо складання та реєстрації акцизної накладної на власне споживання авіаційного палива отриманого на умовах ст.229 Податкового Кодексу (далі  Кодекс), та повідомляє таке.

Товариство запитує, в кількох примірниках повинні бути складені акцизні накладні форми «П» і які цифрові записи повинні бути внесені особою, що реалізує пальне для реактивних двигунів, в рядках акцизних накладних «Коди операцій для складання в одному примірнику», «Умови оподаткування», «напрям використання»:

а) у разі заправлення повітряних суден;

б) отримання зазначеного пального на акцизний склад особи отримувача пального  платника податку, суб’єкта літакобудування;

в) власне споживання палива, яке отримано з умовою оподаткування «З».

Відповідно до пп. 212.1.15 п.212.1 ст.212 Кодексу платником акцизного податку є, зокрема але не виключно, особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), яка реалізує пальне або спирт етиловий.

Відповідно до пп. 14.1.212. п. 14.1 ст. 14 Кодексу реалізація пального або спирту етилового для цілей розділу VI Кодексу це будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного:

до акцизного складу;

до акцизного складу пересувного;

для власного споживання чи промислової переробки;

будь-яким іншим особам.

Відповідно до п. 231.3 ст. 231 Кодексу платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального або спирту етилового, використаного для власного споживання;

реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 цього Кодексу;

втраченого у межах та/або понад встановлені норми втрат;

зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального або спирту етилового, а також при здійсненні операцій, які не підлягають оподаткуванню або звільняються від оподаткування.

Отже, платник акцизного податку, в тому числі який є одночасно суб'єктом літакобудування, на обсяги пального, яке отримано на умовах п. 229.8 ст.229 Кодексу, використаного для заправлення літаків, зобов’язані скласти акцизну накладну.

Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 №262, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09 липня 2019 року за номером 753/33724 (далі  Порядок № 262).

Відповідно до п. 10 розділу II Порядку №262 визначено порядок складання акцизних накладних на операції з ознаками щодо умов оподаткування «З - на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 розділу VI Кодексу», зокрема при реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів суб'єктам літакобудування, на яких поширюється дія норм статті 2 Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості", в акцизній накладній складеній платником податку, який здійснює таку реалізацію, до відповідного поля вноситься відмітка та зазначається серія та номер податкового векселя, виданого до отримання або ввезення на митну територію України бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів.

На операції з реалізації пального в повітряні судна (заправлення повітряних суден) суб'єктами господарювання, які здійснюють авіапаливозабезпечення згідно з чинним сертифікатом на відповідність вимогам авіаційних правил України, бензинами авіаційними або паливом для реактивних двигунів, яке оподатковується на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 Кодексу, складається акцизна накладна, в якій зазначається:

код операції «5» та умови оподаткування «З»  у разі переходу права власності до нерезидента;

код операції «З» та умови оподаткування «З»  у разі переходу права власності до резидента або у разі переходу права власності до нерезидента.

В правій частині таких накладних:

реквізити пересувного акцизного складу не вносяться;

до рядка, призначеного для внесення реквізитів акцизного складу, вноситься умовний код «2000000000».

У разі заправлення повітряних суден Товариства, суб'єкт господарювання, який здійснює авіапаливозабезпечення, складає та реєструє акцизну накладну в одному примірнику, де зазначає отримувача  Товариство, код для складання в одному примірнику  «З», умови оподаткування  «З», «напрям використання»  0,та умовний код акцизного складу, на на який фактично відвантажене (отримано) пальне «2000000000».

Відповідно до п. З розділу II Порядку № 262 акцизна накладна може бути складена за кожним акцизним складом / акцизним складом пересувним, кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та зареєстрована в Єдиному реєстрі акцизних накладних не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг пального, втраченого та/або використаного для власного споживання протягом такого місяця.

Отже, акцизні накладні на обсяги пального, втраченого та/або використаного для власного споживання протягом звітного місяця, можуть складатись Товариством за кожним акцизним складом / акцизним складом пересувним за кожним кодом згідно з УКТ ЗЕД пального, використаного для власного споживання протягом такого місяця.

Реєстрація таких акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних Товариством також повинна бути здійснена не пізніше останнього дня звітного місяця.

Пунктом 17 Порядку № 262 визначено порядок заповнення акцизної накладної, складеній, зокрема але не виключно, під час власного споживання чи промислової переробки пального (код операції «1»):

у рядку «Особа  отримувач пального» зазначається «Неплатник»;

до рядка «юридична особа" код за ЄДРПОУ отримувача пального;

договір про спільну діяльність  реєстраційний обліковий номер;

для фізичної особи  прізвище, ім'я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта» вноситься умовний код «1000000000».

Отже, при складанні акцизної накладної на авіаційне пальне, отримане на умовах, встановлених пунктом 229.8 статті 229 Кодексу, Товариство зазначає код для складання в одному примірнику  «1», умови оподаткування «З», «напрям використання»  0 та отримувач  «Неплатник» з умовним кодом «1000000000».

Крім цього, абз. 5 п. 7 Порядку № 262 визначено, що в акцизній накладній, складеній на власне споживання чи промислову переробку, втрат пального у межах та/або понад встановлені норми втрат; зіпсування, знищення, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування (пункт 214.7 статті 214 та пункт 216.3 статті 216 розділу VI Кодексу), зазначаються реквізити акцизного складу та/або акцизного складу пересувного, з якого фізично відвантажене (відпущене) пальне; а реквізити акцизного складу / акцизного складу пересувного, на який фізично відвантажене (отримане) пальне,—  не зазначаються у відповідних рядках правої частини акцизної накладної.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.