X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 11.12.2017 р. № 2922/ІПК/13-01-13-01-12

Головне управління ДФС у Львівській області розглянуло Ваш запит та керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) надає індивідуальну податкову консультацію з питання чи впливають транзитні кошти на обсяг граничного річного доходу для ФОП за договорами транспортного експедирування та чи входять транзитні кошти до суми граничного річного доходу ФОП.

Відповідно до пп. 292.1 ст. 292 ПКУ доходом фізичної 'особи -підприємця - платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.

При цьому, у разі надання послуг, зокрема, за договорами транспортного експедирування доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента) (п.292.4 ст.292 ПКУ).       

Статтею 929 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV із змінами та доповненнями (далі - ЦКУ) визначено, що за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов’язується за плату і іа рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов’язаних з перевезенням вантажу.

Тобто, за посередницькі послуги експедитор отримує винагороду від клієнта, яка і є його доходом.

При цьому, кошти, які одержуються фізичною особою - підприємцем від клієнта для виконання або організації виконання визначених договором послуг, вважаються транзитними і право власності на такі кошти до фізичної особи - підприємця не переходить.

Враховуючи вищевикладене, транзитні кошти, які одержуються фізичною особою - підприємцем від клієнта для виконання або організації виконання визначених договором транспортного експедирування послуг, не

включаються до обсягу доходу.

Відповідно до п.52.2 ст.52 ПКУ податкова консультація має індивідуальнийй характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.