Державна податкова служба України на звернення Товариства, надіслане на урядову «гарячу лінію» 20.09.2019 щодо справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Плата) та рентної плати за спеціальне використання води (далі - Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що має два джерела постачання води, а саме:
зливові води (дощові води і опади) та підземні води.
Останні на підставі спеціального дозволу на користування надрами для видобування корисних копалин (від 16.12.2009 №5069, далі - Дозвіл №5069), видобуваються з 5 (п’яти) артезіанських свердловин підземної технічної води.
Товариство, посилаючись на лист Державного агентства водних ресурсів України «Ще до надання роз’яснення» від 01.04.2019 № 1843/3/11-19, у якому центральвий орган, який реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства та гідротехнічної меліорації земель, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів на звернення Товариства, керуючись ст. 48 Водного кодексу України, роз’яснив Товариству, що «при заборі та/або використанні води в об’ємі до 5 кубічних метрів на добу (у тому числі з підземних джерел)» відсутня потреба у отриманні дозволу на спеціальне водокористування (далі - Дозвіл).
Товариство запитує про приналежність його до платників Рентної плати.
Платниками Рентної плати в частині вилучення води із водних об’єктів визнаються суб’єкти які використовують обсяги води вилучені ними із водних об’єктів на підставі отриманого ними в установленому порядку Дозволу (п.п. 255.11.2 п. 255.11 ст. 255 Кодексу).
Оскільки центральний орган, який реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства та гідротехнічної меліорації земель, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів роз’яснив Товариству відсутність потреби у отриманні Товариством Дозволу, то у разі дотримання Товариством умов ст. 48 Водного кодексу України ще до граничного мінімального обсягу використання обсягів води, які вилучаються ним із водного об’єкта, у Товариства, як суб’єкта господарювання, одним із основних видів господарської діяльності якого є «Виробництво маргарину і подібних харчових жирів» (10.42 КВЕД-2010), продукти якого потребують використання значних обсягів води, не виникатимуть підстави декларуваняя податкових зобов’язань з Рентної плати.
Разом з тим, Товариству необхідно звернути увагу, що оскільки п, З особливих умов Дозволу № 5069 визначено, що «Видобування підземних вэд здійснюється в обсягах, передбачених дозволом на спеціальне водокористування», то за відсутності Дозволу та належної ідентифікації умов використання надр, виникають ознаки порушення Товариством особливих умов використання надр щодо обсягів підземних вод, які видобуваються на ділянці надр, геолого-економічна оцінка запасів корисних копалин, включаючи сукупність техніко-технологічних та фінансово-економічних умов видобуваї гня яких востаннє виконана в грудні 1965 року.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |