Державна податкова служба України розглянула звернення про надання індивідуальної податкової консультації щодо обов’язку отриманні ліцензії на право роздрібної та оптової торгівлі пальним та в межах компетенці ї повідомляє.
Товариство, яке використовує пальне у господарській діяльності на здійснює оптову реалізацію товарів (пальним) які класифікуються за кодами УКТ ЗЕД 3811 90 00 00 00, виключно у споживчій тарі ємністю від 150 мл до 378 мл цікавить питання щодо обов’язку отримання відповідних ліцензій та сплати акцизного податку.
Порядок ліцензування виробництва, оптової та роздрібної торгівлі пальник і зберігання пального регулюється Законом України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального; (далі - Закон № 481).
Статтею 1 Закону № 481 визначено, що оптова торгівля пальним — діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб’єктам господарювання роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам.
Роздрібна торгівля пальним — діяльність із придбання або отримання га подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції/автогазозаправк ої станції/газонаповнювальної станції/газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки.
Відповідно до статті 14.1.141-1 Кодексу, пальне - нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу.
Не вважаються реалізацією пального, серед іншого операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) на митній території України пального у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками (стаття 14.1.212 Кодексу).
Таким чином, при реалізації на митній території України пальною виключно у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), суб’єкт господарювання не здійснює операції з реалізації пального в розумінні п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.
Враховуючи зазначене вище, суб’єкти господарювання можуть реалізовувати пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно) без отримання ліцензій відповідно до вимог Закону № 481 (крім операцій з реалізації такого пального його виробниками).
Платники акцизного податку визначені п. 212.1 ст.212 Кодексу, зокрема, але не виключно, особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини, або особа - суб'єкт господарювання, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України, або особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створенні юридичної особи), яка реалізує пальне або спирт етиловий.
Відповідно до п. 213.1 ст.213 Кодексу об'єктами оподаткування є операції, зокрема, але не виключно, з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції), та ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України, та реалізації з акцизного складу / акцизного складу пересувного будь-яких обсягів пального або спирту етилового понад обсяги, що отримані з інших акцизних складів / акцизних складів пересувних, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Водночас відповідно до Закону №481, який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі пальним, такі види діяльності з пальним можуть здійснюватись суб’єктами господарювання всіх форм власності тільки за наявності ліцензії.
Згідно зі ст. 121 Митного кодексу України (далі - Митний кодекс) митний склад — це митний режим, відповідно до якого іноземні або українські товари зберігаються під митним контролем із умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Статтею 123 Митного кодексу визначено, що товари, які ввозяться за митну територію України і розміщуються на митних складах, розташованих та територіях морських і річкових портів, аеропортів, залізничних станцій, в межах яких є пункти пропуску через державний кордон України, поміщуютьтя у митний режим митного складу на підставі електронного повідомлення утримувача митного складу, що містить кількість та опис товарів, підписано ю електронним цифровим підписом.
Враховуючи викладене вище, при ввезенні з 01 липня 2019 року на митну територію України пального виключно у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно).
Товариству необхідно отримати ліцензію на право оптової торгівлі пальним, за відсутності місць оптової торгівлі та відповідно до п.п. 212.1 2 п. 212.1 ст. 212 Кодексу, Товариство є платником акцизного податку і згідно з п.п. 222.2.1 п. 222.2 ст. 222 Кодексу сплачує акцизний податок до або в день подання митної декларації.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |