Офіс великих платників податків ДПС розглянув лист______(код ЄДРПОУ_____) (далі — Товариство) від_____№______(вх.№_____від_______), та керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі — Кодекс) повідомляє.
Товариство (основний вид діяльності — виробництво чавуну, сталі та феросплавів) цікавиться щодо можливості складати акцизну накладну за кожним акцизним складом/акцизним складом пересувним, за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних не пізніше останнього дня місяця на загальний обсяг пального, використаного для власного споживання протягом такого місяця?
Відповідно до пп.14.1.212 п.14.1 ст.14 Кодексу у редакції, яка діє з 01.07.2019, реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу — будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного: до акцизного складу; до акцизного складу пересувного; для власного споживання чи промислової переробки; будь-яким іншим особам.
Не вважаються реалізацією пального операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України:
— у споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками;
— при використанні пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки суб'єктами господарювання, які не є розпорядниками акцизного складу.
Отже, операції з використання пального, з якого сплачено акцизний податок, виключно для потреб власного споживання (заправки власного транспорту, техніки та механізмів), будуть вважатися реалізацією пального, якщо такі операції здійснює суб'єкт господарювання, який є розпорядником акцизного складу.
Особа, яка реалізує пальне, є платником акцизного податку (пп.212.1.15 п.212.1 ст.212 Кодексу).
Згідно із абзацем першим п.231.1 ст.231 Кодексу платник податку при реалізації пального зобов'язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати її в Єдиному реєстрі акцизних накладних з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального, використаного для власного споживання (абзац другий п. 231.1 ст.231 Кодексу).
Згідно із абзацем першим п. 231.3 ст.231 Кодексу акцизна накладна складається платником податку в день ввезення на митну територію Украпи пального чи в день реалізації пального при кожній повній або частковій операції з реалізації пального.
Акцизні накладні, які не надаються отримувачу пального, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних (п. 231.5 ст.231 Кодексу).
Відповідно до п. З розділу II Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 N 262 (далі — Порядок № 262), акцизна накладна на загальний обсяг пального, втраченого та/або використаного для власного споживання, може бути складена за кожним акцизним складом / акцизним складом пересувним, кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та зареєстрована в Єдиному реєстрі акцизних накладних не пізніше останнього дня звітного місяця протягом такого місяця.
Отже, акцизні накладні на обсяги пального, використаного для власного споживання протягом звітного місяця, можуть складатись Товариством за кожним акцизним складом / акцизним складом пересувним за кожним кодом згідно з УКТ ЗЕД пального, використаного для власного споживання протягом такого місяця, не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг пального, використаного для власного споживання протягом такого місяця.
Реєстрація таких акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних Товариством також повинна бути здійснена не пізніше останнього дня звітного місяця.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податку, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |