Головне управління ДПС у Харківській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі — ПКУ), розглянувши Ваш запит на отримання індивідуальної податкової консультації щодо відображення сум за реалізований товар та податку на додану вартість (далі — ПДВ) у фіскальних касових чеках, податкових накладних та книгах обліку розрахункових операцій, з урахуванням фактично викладених обставин та в межах компетенції повідомляє наступне.
Форма та обов’язкові реквізити фіскального касового чеку встановлені Положенням про форму та зміст розрахункових документів, що затверджено наказом Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 лютого 2016 р. за №220/28350 (далі — Положення).
Так, у відповідності до Положення фіскальний касовий чек на товари (послуги) повинен містити такі обов'язкові реквізити:
— найменування господарської одиниці;
— адресу господарської одиниці;
— для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, - індивідуальний податковий номер платника ПДВ, який надається згідно з Кодексом;
— перед номером друкуються великі літери «ПН»;
— для СГ, що не є платниками ПДВ, — податковий номер або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), перед яким друкуються великі літери «ІД» (ідентифікаційні дані);
— якщо кількість придбаного товару (обсяг отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру, — кількість, вартість придбаного товару (отриманої послуги);
— вартість одиниці виміру товару (послуги);
— код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством);
— назва товару (послуги);
— літерне позначення ставки ПДВ праворуч від надрукованої вартості товару (послуги) (для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ);
— позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним засобом, у кредит, тощо) та суму коштів за цією формою оплати;
— загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах чека, перед якою друкується слово «СУМА» або «УСЬОГО»;
— для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, - окремим рядком літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкуються великі літери «ПДВ»;
— для СГ роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку (СГ, що зареєстровані платниками іншого податку, крім ПДВ), — окремим рядком розмір ставки такого податку, загальну суму такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкується назва такого податку. У реквізиті «Акцизний податок» його назва наводиться згідно з Кодексом.
За потреби дозволяється використовувати скорочення;
— порядковий номер касового чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилина) проведення розрахункової операції;
— фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій, перед яким друкуються великі літери «ФН»;
— напис «ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК» та найменування або логотип виробника. Відповідно до пункту 5 розділу І Положення розрахункові документи, що друкуються реєстраторами розрахункових операцій (далі — РРО), можуть містити додаткові дані про проміжний підрахунок загальної суми за чеком, суму здачі та інші дані, зокрема, інформацію, яка визначена технічними вимогами до спеціалізованих РРО.
Виходячи з наведеного, додаткові дані в касових чеках застосовуються з урахуванням технічних вимог та можливостей окремих РРО.
До підсумку розрахункових операцій Z-звіту та Х-звіту відповідно до пунктів 15 та 17 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 № 199, має потрапляти загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (послуги), тобто сума з розрахункових документів після заокруглення.
У відповідності до пункту 6 підрозділу 4 розділу II Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547 та
зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за № 920/29050, використання книги обліку розрахункових операцій (далі — книга ОРО), зареєстрованої на РРО, передбачає наявність книги ОРО на місці проведення розрахунків, де встановлено РРО, а також у разі виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії — здійснення записів за обліком розрахункових квитанцій.
З огляду на викладене, вважаємо за можливе відображати у книзі ОРО, зареєстрованій на РРО, дані про суми розрахункових операцій та суми ПДВ у відповідності до тих, що зазначені у z-звітах.
Щодо заповнення Податкової накладної та відображення в ній сум ПДВ повідомляємо, що графа 11 розділу Б податкової накладної (графа 14 розділу Б розрахунку коригування) «Сума податку на додану вартість» є обов’язковою до заповнення в усіх випадках, коли за здійсненою операцією нараховується сума ПДВ за ставкою 20 або 7 відсотків.
Значення графи 11 розділу Б податкової накладної (графи 14 розділу Б розрахунку коригування) обчислюється шляхом множення значення графи 10 розділу Б податкової накладної (графи 13 розділу Б розрахунку коригування) на відповідне значення ставки податку, код якої зазначено у графі 8 розділу Б податкової накладної (графі 11 розділу Б розрахунку коригування).
Графа 11 розділу Б податкової накладної (графа 14 розділу Б розрахунку коригування) заповнюється у гривнях з копійками, але з урахуванням особливостей здійснення окремих операцій з постачання товарів/послуг допускається зазначення в цій графі показника з урахуванням арифметичного округлення до 6 знаків включно після коми.
Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |