X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.10.2019 р. № 1055/10/18-28-32-03-28/ІПК


Головне управління ДПС у Сумській області, керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі Кодекс), розглянуло лист Товариства та в межах компетенції повідомляє наступне.

У запиті Товариство проінформувало, що є платником єдиного податку четвертої групи.

Пальне використовується виключно для власних господарських потреб.

З урахування викладеного Підприємство звертається з проханням надати інформацію:

1.   Чи потрібно отримувати ліцензію на зберігання пального, яке сільськогосподарське підприємство, платник єдиного податку 4 групи, використовує виключно для власних господарських потреб?
2.   Які документи необхідно надати разом із заявою для отримання ліцензії?
3.   До якого органу і в які строки необхідно звернутися для отримання ліцензії на зберігання пального?
4.   Чи потрібно отримувати ліцензію на зберігання пального на кожне місце зберігання?
5.   Хто повинен отримати ліцензію на зберігання пального на орендованій АЗС, власник чи орендар АЗС, які документи при цьому необхідно подати разом із заявою?
6.   Хто повинен отримати ліцензію на зберігання пального на орендованій АЗС —  власник чи орендар АЗС, які документи при цьому необхідно подати разом із заявою?
7.   Коли і яка відповідальність настає за невиконання вимог Закону № 481 щодо отримання ліцензії на зберігання пального?

Щодо питання 1.

Статтею 1 Закону № 481 визначеного:

—  місце зберігання пального  місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування;

—  зберігання пального   діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.

Статтею 15 Закону № 481 визначено, що зберігання пального здійснюється суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.
 

Щодо питання 2,5.

Ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

Для отримання ліцензії на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів: документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;

акт вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об’єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;

дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Відповідно до статті 18 Закону № 481 тимчасово, до 1 січня 2022 року, суб’єкти господарювання можуть отримувати ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального на відповідне місце здійснення такої діяльності без подання акта вводу в експлуатацію об’єкта або акта готовності об’єкта до експлуатації, або сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інших документів, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо об’єктів, необхідних для здійснення відповідної діяльності, за умови подання копій документів, що підтверджують право власності на такі об’єкти нерухомого майна, виданих у встановленому законодавством порядку до 1 січня 2014 року.

Копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право виробництва пального.

Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.

У разі якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об’єкта.
 

Щодо питання 3.

Заява про видачу ліцензії та визначені Законом № 481 документи подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України, за місцем розташування місць зберігання пального.

Ліцензія або рішення про відмову в її видачі видається заявнику не пізніше 20 календарних днів з дня одержання зазначених документів.
 

Щодо питання 4.

Суб’єкти господарювання отримують ліцензії на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального.
 

Щодо питання 6.

Відповідно до частини 2 статті 17 Закону № 481 за зберігання пального без наявності ліцензії до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів в сумі 500000 гривень.

Застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у разі зберігання пального без наявності відповідної ліцензії відтерміновано до 31 грудня 2019 року.

Відповідно до п.52.2. ст.52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.