X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У СУМСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.10.2019 р. № 1057/10/18-28-32-03-28/ІПК

Головне управління ДФС у Сумській області, керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі  Кодекс), розглянуло запит Товариства та у межах компетенції повідомляє наступне.

Товариство проінформувало, що імпортує рідину, віднесену до кодів УКТ ЗЕД 2710 12 25 00 та 2710 12 90 00 для подальшої реалізації, зареєстроване платником акцизного податку з реалізації пального, має зареєстрований акцизний склад та запитує:

1. Чи маємо ми право згідно законодавства України, реалізовувати з 1 липня 2019 року залишки рідини придбані до 01.07.2019 р. у бочках по 200 літрів та розфасовані нами у 5 літрові каністри, без придбання ліцензії на реалізацію та зберігання пального?
 

2.  Чи повинні ми реєструвати акцизні накладні, якщо відпуск товару здійснюється у споживчій тарі до 5 літрів, але товар був придбаний у 200 літрових бочках?
 

3.  Якщо нова поставка товару буде імпортована виключно у споживчій тарі по 5 літрів, чи потрібно надалі нам:

    бути зареєстрованим як платники акцизного податку?

    мати зареєстрований акцизний склад та реєструвати акцизні накладні?

    мати ліцензію на реалізацію чи на зберігання нашого товару?

Щодо питання 1.

Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі  Закон № 481), зокрема запроваджено ліцензування продажу та зберігання пального.

Зазначені зміни набрали чинність з 1 липня 2019 року.

Статтею 15 Закону №481 визначено, що оптова та роздрібна торгівля, зберігання пального здійснюється суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності відповідних ліцензій.

Ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.

Для отримання ліцензій на право оптової, роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії документів, передбачених статтею 15 Закону № 481.

Копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального.

Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.

Заява про видачу ліцензії та визначені Законом № 481 документи подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України.

Законом № 481 передбачено, що суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

Інших виключень щодо отримання суб’єктами господарювання ліцензій на право зберігання пального норми Закону № 481 не містять.

Таким чином, у розумінні Закону № 481, для реалізації залишків пального придбаного до 01.07.2019 у бочках по 200 літрів та розфасованого ним у 5 літрові каністри суб’єкту господарювання необхідно отримувати відповідні ліцензії для здійснення продажу або зберігання такого пального.

Відповідно до частини 2 статті 17 Закону № 481 за зберігання пального без наявності ліцензії до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів в сумі 500000 гривень.

Відповідно до Закону України від 06 червня 2019 року № 2744 «Про внесення зміни до статті 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб’єктів господарювання не застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу, передбачена статтею 17 цього Закону, у разі зберігання пального до 31 грудня 2019 року без наявності відповідної ліцензії.

Щодо питання 2.

Суб’єкти господарювання, що здійснюють реалізацію розфасованого ними пального, здійснюють його реалізацію у розумінні підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі  ПКУ) зі змінами і доповненнями.

Відповідно до пункту 231.1 статті 231 ПКУ суб’єкти господарювання зобов’язані складати акцизні накладні на обсяги цієї реалізації у загальному порядку.

З 23 липня 2019 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 19.06.2019 № 262 (далі — Порядок № 262), яким затверджено акцизну накладну форми «П» та Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового. У верхній частині акцизної накладної форми «П» передбачено внесення інформації щодо напрямів використання пального.

Згідно з пунктом 4 розділу II Порядку № 262 у відповідному рядку зазначається ознака напрямів використання пального, в тому числі «1» — реалізація пального в споживчій тарі ємністю до 5 л виробником або особою, яка здійснила розлив пального у таку тару.

Щодо питання З

При ввезенні з 01.07.2019 на митну територію України пального виключно у споживчій тарі ємністю до 5 л (включно) виникає зобов’язання сплати акцизного податку, а при подальшій його реалізації у такій тарі суб’єкт господарювання не здійснює операції з реалізації пального в розумінні пп. 14.1.212 ст. 14 ПКУ, відповідно, не є платником акцизного податку з реалізації пального, у суб’єкта господарювання відсутній обов’язок складати акцизні накладні при здійсненні таких операцій.

Такий суб’єкт господарювання не є розпорядником акцизного складу і в нього не виникає зобов’язання реєструвати акцизні склади.

Враховуючи викладене, суб’єкти господарювання можуть здійснювати операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) на митній території України пального у споживчій тарі ємністю до 5 л (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками, без отримання ліцензій відповідно до вимог Закону України від 19.12.95 р. № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.