X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.10.2019 р. № 1079/16-31-32-01-19/ІПК

Головне управління Державної податкової служби у Полтавській області відповідно до статті 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 за № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі  Кодекс) розглянуло звернення Фермерського гоподарства на отримання індивідуальної податкової консультації з питання реалізації пального та реєстрації платником акцизного податку, і повідомляє.

Питання, викладене в зверненні: за договором підряду ФГ виконує роботи з обробітку грунту та вирощування сільськогосподарських культур іншим суб’єктам господарювання, використовуючи при цьому власну техніку та власне пальне, вартість якого входить до витрат підрядника та відшкодовується замовником.

Чи належать такі операції до операцій з реалізації пального та чи потрібно ФГ реєструватись платником акцизного податку?

Згідно пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.

Відповідно до пп. 14.1.212 п.14.1 ст. 14 Кодексу, реалізація пального або спирту етилового для цілей розділу VI цього Кодексу  будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного:

до акцизного складу;

до акцизного складу пересувного;

для власного споживання чи промислової переробки;

будь-яким іншим особам.

Згідно пп. 14.1.6 б) п.14.1 ст. 14 Кодексу акцизний склад  це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Не є акцизним складом:

б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) —  власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

в) приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Відповідно до пп. 14.1.224 п.14.1 ст. 14 Кодексу розпорядник акцизного складу  суб'єкт господарювання, який зареєстрований платником акцизного податку, або суб'єкт господарювання платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.

Із листа ФГ вбачається, що дане підприємство для здійснення сільськогосподарських робіт по договорах підряду заправляє власну техніку власним пальним, що належить даному фермерському господарству.

Згідно зі ст. 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

При цьому ст. 839 зазначеного Кодексу передбачено, що підрядник зобов'язаний виконати роботу, визначену договором підряду, із свого матеріалу і своїми засобами, якщо інше не встановлено договором.

Ціна роботи у договорі підряду включає відшкодування витрат підрядника та плату за виконану роботу (ст. 843 Цивільного кодексу України).

Таким чином, якщо ФГ має місце зберігання пального, яке підпадає під визначення акцизного складу у розумінні пп. 14.1.6 б) п.14.1 ст.14 Кодексу, ФГ необхідно зареєструвати акцизний склад та зареєструватись платником акцизного податку у встановленому порядку.

В такому випадку операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з акцизного складу для власного споживання (заправки власної техніки) є реалізацією пального в розумінні пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.

В іншому випадку реєструватись платником акцизного податку не потрібно.

Відповідно до підпункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.