X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У РІВНЕНЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.10.2019 р. № 1078/ІПК/17-00-04-01-06

Головне управління ДПС у Рівненській області розглянуло звернення платника (далі Підприємство) щодо дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі  ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, Підприємство уклало договори на надання послуг: договір № 1 з Управління освіти виконавчого комітету міської ради, оплата послуг за яким здійснюватиметься з рахунку відкритому в територіальному органі Державного казначейства України;  договір № 2 з міською стоматологічною поліклінікою, в якому відсутній пункт, що послуги оплачуються з рахунку відкритому в Державному казначействі України, при цьому замовник послуг має відкриті рахунки в територіальному органі Державного казначейства України та у комерційному банку.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Згідно з пунктом 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 розділу V ПКУ.

Пунктом 187.1 статті 187 розділу V ПКУ визначено, що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:  

дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку  дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої  дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до пункту 187.7 статті 187 розділу V ПКУ датою виникнення податкових зобов’язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.

Підтвердженням того, що товари/послуги оплачуються за рахунок бюджетних коштів, є наявність у договорі про поставку товарів/послуг умови, що оплата за поставлені товари/послуги здійснюється з відповідного рахунка Державного казначейства України.

Враховуючи вищенаведене, у разі якщо грошові кошти в оплату послуг за договором № 1 і договором № 2 надходять Підприємству з відповідного рахунку Державного казначейства України, вони вважаються бюджетними коштами, і дата виникнення податкових зобов’язань при здійсненні операцій з надання послуг за договором № 1 і № 2 визначається Підприємством відповідно до пункту 187.7 статті 187 розділу V ПКУ, як дата зарахування таких грошових коштів на рахунок Підприємства.

Якщо оплата за наданні послуги за договором № 2 надходить Підприємству з поточного рахунку замовника, така оплата не вважається оплатою за рахунок бюджетних коштів і дата виникнення податкових зобов’язань Підприємства при здійсненні операцій з надання послуг за договором № 2 визначається у загальному порядку, за правилом «першої події».

На дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін (пункту 201.1 статті 201 ПКУ розділу V ПКУ).

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані ПКУ.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.