Державна податкова служба України розглянула звернення щодо особливостей складання податкових накладних при продажу основних фондів за ціною, нижчою, ніж ціна їх придбання та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодексу) в межах своїх повноважень повідомляє.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 Кодексу).
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений Кодексом термін.
Форму та порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 (далі - Порядок № 1307).
Пунктом 15 Порядку № 1307, у разі постачання товарів/послуг, база оподаткування яких, визначена відповідно до статті 188 і статті 189 Кодексу, перевищує фактичну ціну постачання таких товарів/послуг (зокрема, якщо база оподаткування визначається виходячи із ціни придбання товарів/послуг, звичайної ціни самостійно виготовлених товарів/послуг або балансової (залишкової) вартості необоротних активів і перевищує суму постачання таких товарів/послуг, необоротних активів, визначену виходячи з їх договірної вартості, тобто ціна придбання/звичайна ціна/балансова (залишкова) вартість перевищує фактичну ціну (договірну вартість) постачання), постачальник (продавець) складає дві податкові накладні: одну -на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, іншу - на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання/звичайної ціни/балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною, або може скласти не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням сум податку, розрахованих виходячи з перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначених окремо за кожною операцією з постачання товарів/послуг.
У податковій накладній (в тому числі зведеній), яка складена на суму такого перевищення, робиться позначка відповідно до пункту 8 Порядку № 1307 (15 - Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статті 188 і статті 189 Кодексу, над фактичною ціною постачання).
Така податкова накладна отримувачу (покупцю) не надається. При цьому у рядках такої податкової накладної, відведених для зазначення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані.
Підпунктом 1 пункту 16 Порядку № 1307 передбачено, що у разі складання податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 15 Порядку № 1307, у графі 2 — опис (номенклатура) товарів/послуг постачальника (продавця), крім; опису (номенклатури) товарів/послуг, також зазначається, «перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статті 188 і статті 189 Кодексу, над фактичною ціною постачання».
При цьому графи 3.1, 3.2, 3.3, 4, 5, 12 такої накладної не заповнюються (підпункт 10 пункту 16 Порядку № 1307).
Також слід зазначити, що сума ПДВ, зазначена у такій податковій накладній включається до складу податкових зобов’язань з ПДВ відповідного звітного періоду та не відображається у складі податкового кредиту.
Щодо питання відображення в електронному кабінеті платника інформації повідомляємо, що в приватній частині ITC «Електронний кабінет» для платників ПДВ забезпечено в режимі реального часу доступ до даних ЄРПН, зокрема, в частині відображення відомостей щодо виданих та отриманих податкових накладних/розрахунків коригування в розрізі статусів (режим «ЄРПН»).
Крім того, в режимі «СЕА ПДВ» приватної частини ITC «Електронний кабінет» платники мають можливість скористатися сервісами Системи електронного адміністрування податку на додану вартість, в частині перегляду даних реєстру операцій СЕА ПДВ, реєстру транзакцій та інформації про суму перевищення.
Також, з метою отримання інформації щодо зареєстрованих ПН/РК платники можуть надіслати запит в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) з дотриманням вимог Законів України «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг».
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |