Державна податкова служба України розглянула звернення Господарства щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань отримання ліцензії на право зберігання пального, та в межах компетенції повідомляє.
У зверненні Господарство поінформувало, що в процесі провадження господарської діяльності використовує земельну ділянку, що належить на праві приватної власності членові Господарства. На цій земельній ділянці Господарство планує розмістити ємність для зберігання пального об’ємом 5 кубічних метри для подальшого використання в своїй діяльності.
З урахуванням викладеного вище, Господарство цікавлять наступні запитання:
1. Чи можна вважати документом, що підтверджує право користування Господарством земельною ділянкою в тлумаченні Закону № 481:
- Державний акт на право приватної власності на землю виданий на ім’я члена Г осподарства;
- витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на земельну ділянку виданий на ім’я члена Господарства;
- витяг зі статуту Господарства в частині, що підтверджує, що підтверджує, що власник земельної ділянки є членом Господарства?
Порядок здійснення діяльності із зберігання пального визначено статтею 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі - Закон № 481.
Відповідно до ст. 1 Закону № 481 місце зберігання пального визначено як місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.
Зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.
Законом № 481 встановлено вичерпний перелік документів, необхідних для отримання ліцензії на право зберігання пального.
Для отримання ліцензії на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:
платіжне доручення з відміткою банку про сплату. Річна плата за ліцензії на право зберігання пальним встановлена у розмірі 780 гривень за кожне таке місце;
документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об’єкт оптової торгівлі пальним, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об’єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;
акт вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об’єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об’єктів у місці оптової торгівлі пальним, необхідних для оптової торгівлі пальним;
дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального.
Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.
У разі якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об’єкта.
Тимчасово, до 1 січня 2022 року, суб’єкти господарювання можуть отримувати ліцензію на право виробництва пального, право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального на відповідне місце здійснення такої діяльності без подання акта вводу в експлуатацію об’єкта або акта готовності об’єкта до експлуатації, або сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інших документів, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо об’єктів, необхідних для здійснення відповідної діяльності, за умови подання копій документів, що підтверджують право власності на такі об’єкти нерухомого майна, виданих у встановленому законодавством порядку до 1 січня 2014 року.
Вимагати представлення інших документів, крім зазначених у цьому Законі, забороняється.
Враховуючи викладене вище, Господарство для отримання ліцензії на право зберігання пального необхідно надати до органу ліцензування за місцем розташування місць зберігання пального пакет документів, який встановлений вимогами Закону № 481.
Разом з цим, повідомляємо, що надання Державного акту на право приватної власності на землю виданого Берус Ользі Миколаївні, яка являється одним із засновником Господарства не надає законодавчих підстав на використання Господарством даної земельної ділянки.
Частиною третьою статті 5 Господарського кодексу України визначено, що суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |