X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 24.10.2019 р. № 996/6/99-00-04-01-01-15/ІПК

Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно отримання ліцензії на право зберігання пального, та в межах компетенції повідомляє.

У зверненні Товариство поінформувало, що в процесі провадження господарської діяльності здійснює будівництво доріг і автострад, виробництво бетонних розчинів, готових для використання.

Товариство має в наявності асфальтобетонний завод, який призначений для приготування різних асфальтобетонних сумішей для будівництва, реконструкції та ремонтів шарів асфальтобетонного покриття.

Асфальтобетонний завод має в складі певну ланку агрегатів. Один з агрегатів є паливна ємність об’ємом 13.3 кубічних метрів.
Пальне з паливної ємності подається на горілку, що забезпечує розігрівання сушильного агрегату.

В процесі сушіння забезпечуєтеся рівномірність підігріву мінеральних матеріалів з доведенням їх до температури 165-185 градусів за Цельсієм.

Паливна ємність не має лічильника, пальне, шд в ній знаходиться, забезпечує виконання одного з основних процесів виготовлення асфальтобетонної суміші.

Отже, ця паливна ємність - це паливний бак обладнання асфальтобетонного заводу, що забезпечує його експлуатацію згідно із цільовим призначенням.

З урахуванням викладеного вище, Товариство цікавить запитання: чи потрібно Товариству отримувати ліцензію на зберігання пального?

Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до Податкового кодексу України та Закону України від 19 грудня 1995 року №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі - Закон № 481), зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.

Відповідно до ст. 1 Закону № 481 місце зберігання пального визначено як місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/г.бо ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.

Зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.

Порядок видачі, призупинення, анулювання ліцензій на право зберігання пального визначено ст. 15 Закону №481.

Слід зазначити, що інформації, наведеної у зверненні, недостатньо для того, щоб зрозуміти, чи потрібно Товариству отримувати ліцензію на право зберігання пального.

До звернення Товариство не надало будь-яких первинних документів, які б підтверджували, що паливна ємність у якій зберігається пальне є невід’ємною частиною обладнання асфальтобетонного заводу.

Для надання більш повної та ґрунтовної індивідуальної податкової консультації Товариство має право повторно звернутися до контролюючого органу з наведенням детального опису суті здійснюваних операцій.

Частиною третьою ст. 5 Господарського кодексу України визначено, що суб’єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання здійснюють свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.