Головне управління ДПС у Харківській області (далі - ГУ ДПС у Харківській області), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянуло Ващ лист щодо отримання індивідуальної податкової консультації та повідомляє наступне.
У своєму листі ТОВ зазначає про те, що для забезпечення сюєї господарської діяльності купує пропан (код УКТЗЕД 2711121900), який вважається пальним, в балонах 5-15кг. Дані балони це нестаціонарні ємності, які не мають читку прив’язку до місця (території), поворотні.
Зберігання короткострокове.
Пропан купується для виробництва холодильного устаткування, обсяг купівлі від 50 кг до 10000кг.
У зв’язку з чим підприємство просить надати роз’яснення з наступного питання:
1. Чи потрібно отримувати ліцензію на зберігання пального, що Використовується для виробничих та власних потреб, за відсутністю у суб’єкта господарювання власного або орендованого стаціонарного об’єкту (цистерни / ємності ) для зберігання пального, а наявні лише балони та каністри?
Відповідно до ст. 15 Закону від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі -Закон № 481) зберігання пального здійснюються суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.
Суб'єкти господарювання отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб'єкта господарювання.
За приписами ст. 1 Закону № 481 місце зберігання пального - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.
Зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик.
Згідно з ч.іб ст. 15 Закону №481, суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.
Крім цього, відповідно до ч.19 цієї ж статті ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:
підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо - технологічних потреб виключно на нафто та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується чезез місця роздрібної торгівлі.
Таким чином, суб’єкт господарювання повинен отримати ліцензію на право зберігання пального.
2. Чи потрібно отримувати ліцензію на право зберігання пального, що використовується для виробничих або власних потреб, у разі короткотермінового зберігання пального (1-5 календарних днів) не в стаціонарних ємностях?
Виходячи з вищевикладеного, відповідно до чинного законодавства суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання відповідної ліцензії лише за умов, визначених ч.іб та ч.19 ст. 15 Закону №481.
Тому, Товариство повинно отримати ліцензію на зберігання пального.
З.Чи потрібно отримувати ліцензію на право зберігання пального, що використовується для виробничих або власних потреб в обсягах до 10 000 кг не в стаціонарних ємностях?
Враховуючи викладене, діючим законодавством не встановлено вимог для отримання ліцензії на право зберігання пального в частині обсягів пального, строків зберігання, або виду ємкості для зберігання пального, тому підприємство відповідно до чинного законодавства повинно отримати ліцензію на зберігання пального.
4. Чи може підприємство отримати ліцензію на право зберігання пального на добровільної основі?
Виходячи з інформації яка наведена у запиті, відповідно до діючого законодавства Товариство повинно отримати ліцензію на зберігання пального.
5. Які документи необхідно подати для отримання ліцензії на право зберігання пального?
Відповідно до ст. 15 Закону №481 ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.
У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб'єкт господарювання має намір одержати ліцензію (зберігання пального).
Для отримання ліцензії на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:
документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об' жт зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, цільове призначення якої відповідає заявленій діяльності.
акт вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об'єктів у м ісці зберігання пального, необхідних для зберігання пального.
дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та почеток експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на зберігання пального.
Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.
У разі якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують й зго право на використання відповідного об’єкта.
Вимагати представлення інших документів, крім зазначених у цьсму Законі, забороняється.
Зазначені в цьому Законі документи (крім документів, які подаються заявником для отримання ліцензії на зберігання пального) подаються в одному примірнику в копіях, засвідчених нотаріально або органом, який видав оригінал документа, або посадовою особою органу ліцензування.
Заява про видачу ліцензії та визначені цим Законом документи подаються уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом У разі подання заяви про видачу ліцензії та доданих до неї документів особисто вони приймаються за описом, копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття заяви та документів і підписом особи, яка їх прийняла.
Відповідно до статті 18 Закону №481, тимчасово, до 1 січня 2022 року, суб'єкти господарювання можуть отримувати ліцензію на право зберігання пального на відповідне місце здійснення такої діяльності без подання акта вводу в експлуатацію об'єкта або акта готовності об'єкта до експлуатації, або сертифіката про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інших документів, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо об'єктів, необхідних для здійснення відповідної діяльності, за умови подання копій документів, що підтверджують право власності на такі об'єкти нерухомого майна, виданих у встановленому законодавством порядку до 1 січня 2014 року.
Крім того, відповідно до частини 22 ст. 18 Закону № 481 до суб’єктів господарювання не застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу, передбачена статтею 17 цього Закону, у разі зберігання пального до 31 грудня 2019 року без наявності відповідної ліцензії.
Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |