Головним управлінням ДПС у Тернопільській області розглянуто письмовий запит на отримання індивідуальної податкової консультації питань перерахування податку на доходи фізичних осіб фізичною особою підприємцем у разі нарахування (виплати) на користь працівників доходів у вигляді заробітної плати та відповідно до ст.52 Податкового кодексу Україні (далі ПКУ) повідомляє таке.
Порядок оподаткування доходів фізичних осіб - підприємців визначенні ст. 177 ПКУ.
Згідно з пп. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податковий агент щодо податку ш, доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, іншиі відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, як незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткуванні іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати ть сплачувати податок, передбачений розд. IV ПКУ, до бюджету від імені та зі рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, весті податковий облік, подавати податкову звітність контролюючому органу ті, нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому ст 18 та розд. IV ПКУ.
Відповідно до п. 177.7 ст. 177 ПКУ фізична особа - підприємець вважається податковим агентом працівника - фізичної особи, яка перебуває :
нею у трудових, цивільно-правових відносинах, або будь-якої іншої фізичної особи щодо будь-яких оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених наданих) на користь такої особи.
Порядок сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб де бюджету визначений ст. 168 ПКУ.
Податок, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно з Бюджетним кодексом України (пп. 168.4.1 п. 168.4 ст. 161 ПКУ).
Згідно з ст. 64 Бюджетного кодексу України від 08 липня ,2010 року № 2456-VI, зі змінами, податок на доходи фізичних осіб, який сплачується (перераховується) податковим агентом - фізичною особою, зараховується до відповідного бюджету за місцем реєстрації такої фізичної особи у органах доходів і зборів.
Відповідно до пп. "а" пп. 168.4.5 п. 168.4 ст. 168 ПКУ фізична особа відповідальна згідно з вимогами цього розділу за нарахування та утриманні податку, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету, у разі коли така фізична особа є податковим агентом, - за місцем реєстрації у контролюючих органах.
Згідно п.п. 63.5. ст.. 63 ПКУ передбачено, що всі фізичні особи - платники податків та зборів реєструються у контролюючих органах шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків у порядку, визначеному ПКУ.
Фізичні особи - підприємці та особи, які мають намір провадити незалежну професійну діяльність, підлягають взяттю на облік як самозайняті особи у контролюючих органах згідно з ПКУ.
Відповідно до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, яке затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 29 вересня 2017 року № 822 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2017 року за № 1306/31174 для проведення реєстрації, внесення змін, отримання картки платника податків або відомостей з Державного реєстру громадяни України подають документи до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а ті, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання або не мають постійного місця проживання в Україні, - до будь-якого контролюючого органу. Документи також можуть бути подані через центри надання адміністративних послуг.
Відповідно до п.1. 45 ст.45 ПКУ платник податків - фізична особа зобов'язаний визначити свою податкову адресу.
Податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.
Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.
Таким чином, фізична особа - підприємець, яка має власні або орендовані приміщення (будівлі) у різних регіонах України, де працюють наймані працівники, у разі нарахування (виплати) на користь своїх найманих працівників доходів у вигляді заробітної плати, виконуючи функції податкового агента, перераховує (сплачує) податок на доходи фізичних за місцем своєї реєстрації у контролюючих органах.
Зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно, платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |