Державна податкова служба України з урахуванням пункту другого постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682-р «Питання Державної податкової служби України» відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) розглянула лист та згідно з статтею 52 Податкового кодексу України повідомляє.
Пунктом 226.3 Податкового кодексу України визначено, що виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюються відповідно до положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Механізм повернення невикористаних непошкоджених та невикористаних пошкоджених акцизних марок для їх подальшого знищення визначено пунктами 25, 26, 27, 29 Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1251 (далі — Положення).
Так, пошкоджені марки наклеюються на окремому аркуші паперу формату АЗ (290 х 420 міліметрів) у такій спосіб, щоб чітко було видно центральну частину марки, окремі частини розірваних марок повинні бути з'єднані, а загальна частина кожної поверненої імпортером (замовником, виробникам) марки повинна становити не менш як 60 відсотків початкового розміру.
Оформлені належним чином пошкоджені марки разом з реєстром марок повертаються їх продавцю.
Продавець складає акт про знищення пошкоджених марок.
Перший примірник акта разом із заявою платника про повернення сплаченої суми акцизного податку або про зарахування її в рахунок майбутніх платежів залишається у продавця марок.
У разі неможливості вирівнювання пошкоджених автоматом з наклеювання марок і наклеювання їх на окремому аркуші паперу, на підприємстві -виробнику утворюється комісія, яка складає акт про списання таких марок.
В акті обов'язково зазначається фактична кількість пошкоджених автоматом марок.
До складу зазначеної комісії включається представник територіального органу ДПС за місцезнаходженням виробника (голова комісії) і представник відповідної місцевої держадміністрації.
Аналогічний порядок знищення марок поширюється і на партії неякісної продукції, що повертається підприємству-виробнику.
При цьому плата за марки поверненню не підлягає.
Враховуючи наведене, за наявності протоколу випробувань, суб’єкту господарювання необхідно зняти з неякісної продукції (пляшок) марки акцизного податку, наклеїти на окремому аркуші паперу формату АЗ (290 х 420 міліметрів) у такій спосіб, щоб чітко було видно центральну частину марки, окремі частини розірваних марок повинні бути з'єднані, а загальна частина кожної поверненої імпортером (замовником, виробником) марки повинна становити не менш як 60 відсотків початкового розміру.
Належно оформлені пошкоджені акцизні марки згідно з наданим реєстром, повертаються продавцю марок для подальшого їх знищення згідно з вимогами Положення, після чого буде надано висновок про відшкодування сум фактично сплаченого акцизного податку.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |