X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.11.2019 р. № 1173/6/99-00-02-02-01-15/ІПК

Державна податкова служба України розглянула запит на отримання індивідуальної податкової консультації щодо реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН здійснюється відповідно до вимог Кодексу та Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 за № 1246 (зі змінами) (далі - Порядок).

Відповідно до п.п. 14.1.60 п. 14.1 ст. 14 Кодексу ЄРПН-реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до ЄРПН у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200-1.3, 200-1.9 статті 200-1 та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Кодексу, а також з урахуванням Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за № 959/30827.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня, який, відповідно до п. З Порядку, триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години, та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Датою та часом надання податкової накладної/розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо платнику протягом встановленого строку після відправки електронного документа не надійшла квитанція, електронний документ вважається не одержаним адресатом.

Додатково інформуємо, що платники податків для формування електронних документів самостійно на власний розсуд можуть обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).
Водночас зазначаємо, що ДПС не супроводжує комерційні програмні продукта та у разі виникнення технічних проблем, платникам податків необхідно звертатись до виробника такого програмного продукту.

За даними Архіву електронної звітності ITC «Єдине вікно подання електронної звітності» факт надходження на реєстрацію до ЄРПН податкових накладних, зазначених у запиті, відсутній.

На сьогодні, відповідно до Порядку, платник податку має можливість отримати відомості з ЄРПН про зареєстровані податкові накладні та/або розрахунки коригування, надіславши запит в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) з дотриманням вимог Законів України «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг».

Також через приватну частину ITC «Електронний кабінет» шляхом перегляду в режимі реального часу платник податку має доступ до даних ЄРПН щодо складених ним чи його контрагентами податкових накладних та/або розрахунків коригування, а також квитанцій щодо їх приймання та обробки.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.