Державна податкова служба України розглянула лист щодо оподаткування єдиним податком з юридичних осіб (третя група), то керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України від 02.12.201 ( №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі — ПКУ), повідомляє наступне.
Відповідно до п. 52.1 ст. 52 ПКУ за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено не контролюючі органи.
Отже, питання щодо права стати засновником (створити) нового товариства з обмеженою відповідальністю шляхом внесення до його статутного капіталу внесків у не грошовій формі, оцінювання об’єкту, який передається до статутного капіталу, та зобов’язання підприємства під час формування вартості майнового внеску до статутного капіталу застосовувати звичайні та ринкові ціни не належить до питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства
Щодо виникнення об’єкту оподаткування під час здійснення вказаної операції.
Згідно Вашого листа підприємство є платником єдиного податку (третя група) та не є платником ПДВ, новостворене товариство буде платником єдиного податку (третя група) та не буде платником ПДВ.
У відповідності до пп. 2 п. 292.1 ст. 292 ПКУ доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.
При цьому датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ст. 292 ПКУ).
У відповідності до абз.1, 2 п. 292.3 ст. 292 ПКУ до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).
Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.
Прямі інвестиції — господарські операції, що передбачають внесення коштів або майна в обмін на корпоративні права, емітовані юридичною особою при їх розміщенні такою особою (пп. 14.1.81 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
Відповідно пп. 8 п. 292.11 ст. 292 ПКУ до складу доходу не включаються суми коштів та вартість майна, внесені засновниками або учасниками платника єдиного податку до статутного капіталу такого платника.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Крім того, повідомляємо про відсутність узагальнюючих податкових консультацій з зазначених питань.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |