Головне управління ДПС у Запорізькій області, керуючись ст.52 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), розглянуло лист (......) з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства та з урахуванням фактичних обставин, викладених у листі, повідомляє.
Згідно з пп. "б" п. 176.2 ст. 176 ПКУ особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.
Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податків податковим агентом протягом звітного періоду.
Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядок його заповнення та подання (далі — податковий розрахунок) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (далі — Порядок).
Відповідно до п.1.2 Порядку податковий розрахунок — це документ, якій свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відображення показників у податковому розрахунку за формою № 1ДФ здійснюється на підставі відповідних первинних документів та бухгалтерського обліку підприємства за звітний податковий період.
У графі За "Сума нарахованого доходу" відображається (за звітний квартал) дохід, який нарахований фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку (п.3.2 Порядку).
Згідно з довідником ознак доходів (додаток до Порядку) соціальні виплати з відповідних бюджетів відображаються у податковому розрахунку за ознакою доходів «128».
У графі 3 "Сума виплаченого доходу" відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом (п.3.3 Порядку).
Тобто Порядком передбачено відображення у податковому розрахунку сум доходів фактично нарахованих та виплачених платнику податку у відповідному періоді.
Водночас, згідно з пп. 169.4.3 п. 169.4 ст.169 ПКУ роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги.
Результати перерахунку, зокрема по нарахованих та виплачених доходах, відображаються у податковому розрахунку за формою № 1ДФ того періоду, в якому було проведено такий перерахунок.
Отже, у разі здійснення управлінням соціального захисту населення перерахунку сум нарахованої/виплаченої у попередніх періодах соціальної допомоги, в податковому розрахунку за квартал, в якому проведено перерахунок, необхідно провести сторно за відповідною ознакою доходу.
При цьому, якщо за результатами проведення перерахунку платнику податків по нарахованих/виплачених сумах доходів виникає від'ємне значення, то у податковому розрахунку за формою № 1ДФ у графах За "Сума нарахованого доходу" та 3 "Сума виплаченого доходу" проставляється сума надміру нарахованого/виплаченого доходу зі знаком "мінус" за відповідною ознакою доходу.
Відповідно до п.52.2 ст.52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |